• Lifestyle
  • Najštýlovejšie šaty tejto zimy: Horúce trendy, ktoré uvidíme všade

Najštýlovejšie šaty tejto zimy: Horúce trendy, ktoré uvidíme všade

Sú odvážne a zároveň nositeľné na mnoho príležitostí.

Aj túto sezónu dominuje mnoho trendov, na ktoré netreba zabúdať. Od špecifických odtieňov, akými sú vanilková žltá, baklažánová či čokoládová hnedá, až po oživenie bodkovaného vzoru, ktorý pôsobí moderne, pričom stále evokuje jeho charakteristickú vintage esenciu. Stále sa vezieme aj na vlne denimu a dominovať budú aj zaujímavé detaily.

Pozrite si, ktoré šaty si na zimu zaslúžia vašu pozornosť.

1. Denimové šaty

Nesmrteľná džínsovina slávi opäť návrat aj v trendoch na túto jeseň a zimu. Od temných odtieňov až po sviežu bledomodrú uvidíme denim v každej podobe. Absolútnou klasikou sú džínsové šaty s nápaditým strihom, ktoré môžete rôzne vrstviť do zimných outfitov. Stavte na extravagantnú dlhú verziu, ktorá sa bude hodiť do chladného počasia a skvele k nej môžete doplniť originálne čižmy.

šaty
Street style Miláno.  |  FOTO:  Profimedia.sk

2. Gotické kvety

Farebné kvetinové motívy odchádzajú počas zimných mesiacov do úzadia. A, naopak, temné kombinácie pútajú oveľa väčšiu pozornosť. Kvetované šaty v ikonickom čierno-bielom prevedení budú pôsobiť elegantne a nadčasovo. Rôzne tvary kvetov v tejto palete dostanú zaujímavý vzhľad a budú sa vám aj ľahko mixovať do outfitu s ďalšími doplnkami.

šaty
Chanel kolekcia jeseň/zima 2023/2024.  |  FOTO:  Profimedia.sk

​3. New Hollywood

Inšpirujte sa modernou verziou opulentných rób. V zime nás čaká niekoľko sviatočných udalostí, preto je dobré mať v zálohe pripravené elegantné šaty, ktoré spĺňajú dress code hneď na niekoľko príležitostí. Základ tvorí hladký lesklý povrch, ktorý pripomína saténovú nočnú košieľku. Tá je hitom niekoľko sezón a teraz dostala modernejšiu verziu. Dlhé rukávy, rolákový strih okolo krku a midi dĺžka tvoria základ, ktorý viete dotvoriť rafinovanými doplnkami a zažiariť.

šaty
Tove kolekcia jeseň/zima 2023/2024.  |  FOTO:  Profimedia.sk

​4. Hravé bodky

Naskočte na stroj času a vráťte sa do éry 50. rokov, kedy prevládal bodkovaný vzor. Ide o jeden z najhorúcejších motívov zimy, ktorý sa nám bude ukazovať z každej strany, a zároveň o jeden z nesmrteľných vzorov. Pohrajte sa s výberom tej správnej veľkosti. Ak chcete na seba strhnúť pozornosť, stavte na veľké bodky. V prípade, že ste skôr za klasiku, drobné bodky budú ako stvorené pre vás. Odvážte sa aj na mixovanie s inými geometrickými vzormi. Funguje to!

šaty
Street style Paríž.  |  FOTO:  Profimedia.sk

​5. Éterické riasenie

S módnymi prehliadkami jeseň a zima 2023/2024 sa ženské telo stalo priestorom, na ktorom si viacerí dizajnéri vyskúšali umenie riasenia. Podarilo sa im vytvoriť očarujúce nariasené šaty, ako keby išlo o skutočnú sochu ženskej siluety. Dokážete si nimi vyčarovať ženské krivky a zároveň jemne zahaliť nedostatky. Na ploche šiat vynikne riasenie priam neodolateľne.

šaty
Salvatore Ferragamo jeseň/zima 2023/2024.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Ďalšie zaujímavé outfity si pozrite v našej fotogalérii. 

Galéria

Najnovšie videá