• Lifestyle
  • Téma Met Gala 2024 je odhalená: Uvidíme róby, ktoré už nikto nemôže nosiť

Téma Met Gala 2024 je odhalená: Uvidíme róby, ktoré už nikto nemôže nosiť

Téma Met Gala 2024 je odhalená: Uvidíme róby, ktoré už nikto nemôže nosiť

Výstava prenesie hostí do dávnej histórie.

Najsledovanejšia módna udalosť nás opäť čaká už čoskoro: Met Gala. Módni nadšenci sa tradične každý rok tešia na prvý májový pondelok, kedy sa po schodoch Metropolitného múzea umenia v New Yorku prejdú tie najzvučnejšie mená.

Fanúšikovia ako vždy už niekoľko mesiacov dopredu diskutujú o téme, hostiteľoch a účastníkoch Met Gala, a zároveň sú zvedaví, čo sa deje v rámci tejto významnej udalosti za dverami múzea. O týchto udalostiach galavečera sa vie len málo, pretože hostia musia dodržiavať prísne pravidlo nepoužívania mobilných telefónov ani zverejňovania záberov na sociálnych sieťach.

Našťastie to najzaujímavejšie sa deje na schodoch múzea, kde pozvaní hostia predvádzajú tie najkrajšie outfity na danú tému. V nej sa následne nesie aj výstava, ktorá sa slávnostným večerom otvára.

Téma Met Gala na rok 2024

Budúci rok sa dočkáme menej kontroverznej témy a podľa názvu sa budeme môcť tešiť na naozaj nádherné róby plné odkazov na návrhárske umenie. Téma Met Gala 2024 nesie názov Sleeping Beauties: Reawakening Fashion (v prekl. Spiace krásavice: Prebúdzanie módy, pozn. red.). Podľa Maxa Holleina, generálneho riaditeľa múzea, táto jedinečná šou posunie hranice našej predstavivosti a pozve návštevníkov zažiť mnohé aspekty návrhárskeho umenia.

Met Gala 2024
Prípravy na Met Gala 2024.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Podľa oficiálnej správy múzea bude vystavených 250 historicky významných kreácií, ktoré sú „spiacimi kráskami“, čiže kúskami príliš krehkými na to, aby ich bolo možné znova nosiť. Nebudú chýbať originálne návrhy od Elsy Schiaparelli, Christiana Diora, Yvesa Saint Laurenta či Huberta de Givenchy. Pozornosti neunikne ani jedinečná róba z hodvábneho saténu od návrhára Charlesa Fredericka Wortha z roku 1877.

Met Gala 2024
Prípravy na Met Gala 2024.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Samotná výstava bude otvorená pre verejnosť deň po Met Gala a potrvá do 2. septembra 2024. Prvú ochutnávku vystavovaných kreácií si pozrite v galérii. 

Galéria

Najnovšie videá