• Lifestyle
  • Farba roka 2024 je odhalená: Tento sladký odtieň uvidíme všade

Farba roka 2024 je odhalená: Tento sladký odtieň uvidíme všade

Farba roka 2024 je odhalená: Tento sladký odtieň uvidíme všade

Bude blahodarne pôsobiť na vaše telo, srdce aj myseľ.

Inštitút farieb Pantone predstavil už 25-krát odtieň, ktorý bude kraľovať nasledujúcemu roku a odzrkadľuje súčasnú spoločnosť. Dobrá správa pre milovníkov pastelových odtieňov! Farba roka 2024 nesie názov „Peach Fuzz“ (broskyňové chĺpky) a už ovocie v názve napovedá, že ide o nežný odtieň oranžovej zmixovaný s nádychom ružovej.  

Pantone ďalej farbu opísal ako zamatovo jemný broskyňový tón, ktorého „všeobjímajúci duch obohacuje myseľ, telo a dušu“. Tiež má pripomínať ľudský dotyk a bol vybraný tak, aby reprezentoval túžbu stretnúť sa v reálnom živote, osobne sa spojiť bez technológií a dotykových obrazoviek.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa PANTONE (@pantone)

„Keď sme sa rozhodovali pre rok [2024], pripomenuli sme si, že dôležitou súčasťou plnohodnotného života je mať dobré zdravie, výdrž a silu, aby sme si ho užili. Vo svete, ktorý často kladie dôraz na produktivitu a vonkajšie úspechy, je dôležité, aby sme si uvedomili aj dôležitosť podpory našich vnútorných buniek a našli chvíle oddychu, kreativity a ľudského spojenia,“ vysvetlila Laurie Pressman, viceprezidentka Pantone Color Institute pre magazín Vogue.

Alaïa kolekcia jar/leto 2024.  |  FOTO:  Archív Alaïa

Tradícia farby roka so sebou nesie množstvo spoluprác. A nielen v móde, ale aj vrátane tých, ktoré sa zameriavajú na interiérový dizajn, krásu a, samozrejme, aj technológie. Viaceré spoločnosti už plánujú v spolupráci s Pantone vydať niekoľko noviniek v odtieni „Peach Fuzz“.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa PANTONE (@pantone)

Pozrite si módne inšpirácie v broskyňových odtieňoch, ktoré dizajnéri vo veľkom predstavili v kolekciách na jar a leto 2024.

Galéria

Najnovšie videá