• Lifestyle
  • Premýšľate nad ofinou? Tieto štýlové strihy sa oplatí vyskúšať

Premýšľate nad ofinou? Tieto štýlové strihy sa oplatí vyskúšať

Na ktorý zostrih si trúfnete?

Začiatok nového roka je ideálny čas na vyskúšanie nového účesu a pravdepodobne najjednoduchší spôsob, ako pozmeniť vzhľad, je rozhodnúť sa pre ofinu. Ukážeme vám, že pre každú tvár bez ohľadu na črty alebo typ vlasov existuje ofina – objavte päť verzií, ktoré patria k horúcim trendom.

Tiež sa inšpirujte, aký účes si môžete s ofinou vyčarovať. Niektoré sú naozaj jednoduché a rýchle.

Galéria

Strapatá ofina

Nedbalý look získate zostrihanou ofinou po obočie. Môže byť pokojne aj hustejšia a jemne prestrihaná, aby splývala s vlasmi okolo tváre. Upravte ju do strapatého štýlu, aby vám nenápadne vytŕčalo čelo. Účes s ofinou bude svieži a elegantný.

Dakota Johnson
Dakota Johnson nedá na ofinu dopustiť.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Baby ofina

Je tiež obľúbenou variáciou strapatej ofiny, avšak je výrazne kratšia. Mini ofina dominuje v tom, že odhaľuje výrazné obočie aj čelo. Ak je ostrihaná s nepravidelným ukončením, bude pôsobiť lichotivejšie. Ofina v jednej pravidelnej línii pôsobí dominantnejšie.

Emily Ratajkowski
Emily Ratajkowski je účesový chameleón.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Táto ofina je vhodná najmä pre ľudí s menšou tvárou, ktorým môže dlhá a plná ofina opticky skrátiť tvár. Baby ofina sa aj veľmi ľahko upravuje. Potrebujete len jeden produkt, ktorý vašim vlasom dodá štruktúru. Vyskúšajte vosk alebo stylingový prášok, ktorý môžete zapracovať prstami, aby ste zvýraznili pramene a sem-tam nechať vytŕčať čelo.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa ?????? (@nicolaannepeltzbeckham)

„Závesová“ ofina

Už prívlastok tohto strihu ofiny napovedá, že ide o postupne zostrihané dĺžky okolo tváre. Dôležité je vyfukánie, ktoré jednotlivé vrstvy nádherne nadýcha a účesu dodá objem. Sú dobrou voľbou nielen preto, že sú relatívne dlhé a tak rýchlo vyrastú, ale aj preto, že lichotia každej tvári bez ohľadu na tvar. Rôzne časti dokáže dokonale zvýrazniť, v závislosti od toho, kam jednotlivé konce padajú.

Kate Middleton
Kate Middleton nosí objemnú ofinu.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Štýlová „prehadzovačka“

Príjemná verzia ofiny prehodená na jednu stranu sa hodí takmer každému. Základom je do nej vniesť objem. Vyfúkajte ju pomocou hrubej kefy od korienkov a zafixujte ju lakom. Skvele bude pôsobiť s rozpustenými aj zopnutými vlasmi. Je to praktický štýl účesu, ak si dokonca nechávate vyrásť ofinu.

Meryl Streep
Meryl Streep nosí ofinu často.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Hustá rovná ofina

V každom článku o ofine nemôže chýbať Taylor Swift. Je to poznávací štýl speváčky, ktorým sa preslávila. Zvyčajne nosí širokú a vyrovnanú ofinu, ale príležitostne nechá vyniknúť aj prirodzené kučery. Tento strih sa hodí najmä hranatým a výrazným tváram. Ak máte vysoké čelo, plná ofina dokáže vašu tvár opticky skrátiť. Ak však máte menšiu tvár, tomuto strihu ofiny by ste sa mali vyhnúť, pretože tvár môže vyzerať opticky stlačená či skrátená.

Taylor Swift
Taylor Swift preslávila ofinu.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Najnovšie videá