• Lifestyle
  • Skinny džínsy sú minulosťou: Nahradil ich tento pohodlný strih

Skinny džínsy sú minulosťou: Nahradil ich tento pohodlný strih

Máte ich už v šatníku?

Najprv to boli úzke džínsy, potom sme sa zamilovali do rovného strihu a teraz, v roku 2024, sa zdá, že voľné a široké džínsy sú opäť stredobodom pozornosti. Obľúbený model džínsov si našiel svoje miesto takmer v každej módnej dekáde. Či už to boli 70. roky, 90. roky alebo začiatok 21. storočia, široké džínsy vždy prišli do módy v jemne pozmenenom vizuále. Tento rok budú populárne najmä vďaka extrémne širokému strihu a „vypratému“ efektu.

My vám poradíme, ako ich správne kombinovať, aby ste sa v nich cítili štýlovo a zároveň komfortne.

Vybalansujte proporcie

Široké džínsy môžu opticky pridávať centimetre, preto je dôležité správne zvoliť hlavne vrchnú časť oblečenia. Ak si vyberiete model s jemne zvýšeným pásom, vtedy je ideálne pridať vypasovaný top, ktorý vytvaruje ženskejšiu postavu a nestratia sa v ňom krivky. Extravagantný strih je príjemným bonusom.

džínsy
Kombinujte ich s vypasovaným topom.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Vo veľkom

Pre tie odvážnejšie je tu ďalší neutíchajúci trend – oversized. Odvážte sa pridať v širokým džínsom napríklad oversized sako a poriadne veľkú kabelku. Rozhodne tým upútate pozornosť. Dajte si však pozor, keďže nadrozmerné kúsky majú tendenciu opticky skracovať postavu. V tomto prípade určite nevynechajte topánky na vysokom podpätku či platforme, ktoré vám predĺžia postavu. Skvelým príkladom tejto kombinácie je outfit herečky Olivie Wilde.

Olivia Wilde
Olivia Wilde miluje široké džínsy.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Tón v tóne

Džínsovine vždy pristane, keď je zladená dokopy s viacerými odtieňmi modrej. Svetlé džínsy budú hrať hlavnú úlohu a na dotvorenie pridajte o niečo tmavšiu džínsovú bundu. Ďalšou ikonou, ktorá ide s džínsami ruka v ruke, je klasické biele tričko. Na prvý pohľad pôsobí jednoducho, ale keď ho štýlovo zapravíte a pridáte efektné doplnky, dokáže v outfite zázraky.

džínsy
Kombinujte denimové kúsky spolu.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Pozrite si ďalšie outfitové inšpirácie vo fotogalérii.

Galéria

Najnovšie videá