• Lifestyle
  • Mejkap, z ktorého nespustíte oči: Modelky zmenil na porcelánové bábiky

Mejkap, z ktorého nespustíte oči: Modelky zmenil na porcelánové bábiky

Neuveríte, z čoho ho slávna vizážistka vytvorila.

Minulý týždeň uzrela svetlo sveta najnovšia kolekcia módneho domu Maison Margiela, ktorá na sociálnych sieťach spustila obrovskú vlnu záujmu. Dôvodom bolo hlavne extravagantné líčenie, v ktorom sa na prehliadkovom móle predstavili niektoré modelky. Kreatívny riaditeľ módneho domu John Galliano oslovil uznávanú vizážistku Pat McGrath, ktorá je priekopníčkou v umeleckom líčení a má na svedomí desiatky ikonických vizáží v módnom biznise.

Kolekcia Maison Margiela Couture jar/leto 2024 sa stretla s ohlasom u módnych kritikov, ale aj obrovskú pozornosť si získal aj mejkap. „Kolekcia stelesňovala myšlienku Paríža pri mesačnom svetle na Seine, pričom nádherné múzy ožívali v krásnom obraze umelecký spôsobom. Vrcholom vizáže bolo moderné vyobrazenie pleti ako z porcelánu, ktoré sme dosiahli vytvorením odleskov na tvárach modeliek,“ prezradila inšpiráciu pri vytváraní konceptu líčenia na prehliadku Pat McGrath.

Maison Margiela
Maison Margiela Couture jar/leto 2024.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Ani samotná vizážistka nečakala taký obrovský záujem a ohlas na porcelánovú pleť. Sociálne siete okamžite zaplavili špekulácie, ako líčenie vytvorila. Aj to ju inšpirovalo, aby sa o kreatívny postup podelila. Na svojom konte na Instagrame avizovala, že v piatok večer urobí živé vysielanie, v ktorom odhalí jednotlivé kroky a hlavne tajnú ingredienciu, ktorou porcelánovú pleť vytvorila.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa @patmcgrathreal

A fanúšikovia sa dočkali. Tajomstvo porcelánovej pleti je v úplne bežnej beauty pomôcke, ktorú možno máte doma. Vizážistka najprv vytvorila úplne líčenie - od pleti, očí až po pery. Dominovali výrazné aj pastelové odtiene na bledej pleti, aby všetko do poslednej bodky pripomínalo porcelánovú bábiku.

Maison Margiela
Maison Margiela Couture jar/leto 2024.  |  FOTO:  Profimedia.sk

A potom nasledoval tajomný kokteil. Pat McGrath vymiešala hmotu z pleťových zlupovacích pleťových masiek a destilovanej vody, ktoré nanášala pomocou airbrush pištole v niekoľkých vrstvách. Dôležitým krokom pri aplikácii je aj fénovanie jednotlivých vrstiev, aby dôkladne zaschli. Líčenie pod mixom získalo jedinečný efekt a obrovskej popularite sa tak niet čo čudovať.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa @patmcgrathreal

Zaujímavé je odstraňovanie líčenia, ktoré jednoducho zlupnete.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa @patmcgrathreal

Najnovšie videá