• Lifestyle
  • Sýta bordová bude hitom tejto jari: Viete, ako ju nosiť?

Sýta bordová bude hitom tejto jari: Viete, ako ju nosiť?

Namixujte si farebný kokteil s výrazným odtieňom.

Po veľkom momente červenej v stredobode pozornosti uplynulú jeseň a zimu sa najnovšie jarné kolekcie zahalia do tmavších odtieňov. Tento jav sa väčšinou spája s chladnejšími mesiacmi, no najnovšie prichádza o niečo skôr. Od jasnej červenej sa farebná paleta posúva do bordových odtieňov. Vínová či čerešňová budú v hlavnej úlohe.

​Tajomný odtieň predstavuje silu, ambíciu aj sofistikovanosť a pri nosení túto jar od neho neočakávajte o nič menej. Bordovú túto sezónu vo veľkom vyniesol na prehliadkové mólo taliansky módny dom Gucci a podľa slov kreatívneho riaditeľa Sabata De Sarno ňou chcel vniesť do kolekcie taliansku eleganciu. Sýtu farbu zvýraznili aj vďaka lesklej koži, ktorá výrazne v outfitoch dominovala.

Ak s kombinovaním bordovej len začínate, vyskúšajte to najprv s menšími dávkami farebnosti. Zaujímavá kabelka, hravá šatka či lodičky vo vínovej farbe nápadito doplnia každý outfit a zároveň do neho vnesú farebný akcent. Výhodou je, aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, že bordová sa hodí takmer ku všetkým farbám. Neutrálnym odtieňom, ako je čierna, biela, sivá či béžová vyčaruje oživenie. Naopak, výrazné žiarivé farby príjemne stlmí a dodá im decentný vzhľad.

Gucci
Gucci kolekcia jar/leto 2024.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Bordová pôsobí mimoriadne elegantne aj v monochromatickej kombinácii. Oblečte sa do jedného odtieňa od hlavy po päty. V tomto prípade budú skvele fungovať kúsky, ktoré majú jedinečnú štruktúru a bordová podčiarkne ich vyžarovanie. Namixujte do outfitu pokojne jemnejšie materiály v podobe vlny, hodvábu či šifónu, ktoré budú skvele fungovať vo vrchnej časti outfitu. Ako doplnenie k nim pridajte pevnejšie materiály s výraznou štruktúrou, ako je koža s vystúpeným dezénom či obľúbený retro menčester. Nezabudnite ani na šperky, ktoré celý look rozžiaria. 

Tom Ford
Tom Ford kolekcia jar/leto 2024.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Ďalšie inšpirácie na outfity si pozrite v našej fotogalérii.

Galéria

Najnovšie videá