• Lifestyle
  • Kontroverzný módny trend naberá na sile: Obuli by ste si tieto topánky?

Kontroverzný módny trend naberá na sile: Obuli by ste si tieto topánky?

Na slnečné dni sú ako stvorené.

Zabudnite na populárne „nahé šaty“, tento rok je to celé o nahej topánke. Všetko ide ruka v ruke s baletným trendom, ktorý opäť priniesol na scénu nežné baleríny. Sieťované či priehľadné prevedenie balerín si zamilovali celebrity aj dizajnéri a aj preto sa všetky módne predpovede zhodujú, že ide o topánky roka 2024.

Podľa výročnej správy nákupnej stránky Lyst „Year in Fashion“ sa vyhľadávania vlani vo februári zvýšili o 56 % a priesvitné topánky sa v druhom štvrťroku 2023 umiestnili na 7. mieste v rebríčku najhorúcejších produktov indexu Lyst.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Bared Footwear (@baredfootwear)

Prvýkrát ste sa so sieťovými balerínami mohli stretnúť už minulé leto a rýchlo začali konkurovať rybárskym sandálom. Oproti nim však majú výhodu v tom, že sú oveľa elegantnejšie, nápaditejšie a pôsobia v outfite žensky. Jednou z mnohých výhod priehľadných balerín je to, že zaujímavé modely nájdete v rôznych cenových kategóriách.

Medzi virálne dizajnérske baleríny sa zaradili tie od módneho domu Alaïa v cene 690 eur. Preslávili ich viaceré známe krásky, ako napríklad herečka Jennifer Lawrence či Sofia Richie. Dobrou správou je, že dizajnérskymi modelmi sa inšpirovali aj bežne dostupné značky a na výber tak máte z veľmi podobných verzií, ale s nižšou cenou.

Jennifer Lawrence
Jennifer Lawrence miluje priesvitné baleríny.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Ďalším benefitom je, že ich môžete doladiť od nohavíc až po šaty v každom štýle. K nohaviciam či džínsom sa hodia minimalistické verzie v klasických odtieňoch. Pri šatách a sukniach je príležitosť ukázať o niečo extravagantnejšie kúsky. Odviazať sa môžete efektným zdobením, zaujímavou farbou či strihom. V kurze sú pastelové odtiene v kombinácii s trblietavým štrasom. Výhodou je, že v priehľadných balerínach nádherne vynikne aj farebná letná pedikúra, ktorá podčiarkne ženskú stránku.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Loeffler Randall (@loefflerrandall)

Pozrite si v galérii baleríny z každej cenovej kategórie pre inšpiráciu. 

Galéria

Najnovšie videá