• Lifestyle
  • Retro zostrih vlasov z 90. rokov je späť: Trúfli by ste si na tento trend?

Retro zostrih vlasov z 90. rokov je späť: Trúfli by ste si na tento trend?

Do beauty sveta opäť vstupuje nostalgia.

Už sme si zvykli, že čoraz viac sa trendov má svoj pôvod v uplynulých dekádach. Tentokrát prichádza obľúbený zostrih vlasov, ktorý preslávila seriálová Rachel Green z seriálu Priatelia. Jej predstaviteľka Jennifer Aniston bola odjakživa módnou ikonou a udávala viaceré trendy v móde aj v kráse.

Mnohé zo súčasných najpútavejších účesov sa spoliehajú na vrstvy a pohyb. Jeden z najnovších prírastkov do neustále sa rozširujúcej palety štýlov sa dostal zostrih s prezývkou „C-Shape“ (c-tvar) alebo „C-cut“ (c-strih). Princíp účesu spočíva v dokonalom orámovaní tváre, ktoré dosiahnete postupným zostrihaním a vyfúkaním prameňov do vnútra smerom k tvári. Kľúčový je dobrý strih, aby ste účes nemuseli pracne upravovať každý deň.

Jennifer Aniston
Jennifer Aniston preslávila viacero účesov.  |  FOTO:  Profimedia.sk

C-strih je praktický v tom, že vďaka lichotivému tvaru môžete dosiahnuť zoštíhľujúci efekt. Pôvodný zostrih z 90. rokov začína na úrovni brady a postupne sa skracujú jednotlivé pramene do dĺžok. Súčasný strih je zvyčajne o niečo dlhší ako prototyp a našiel si fanúšikov u celebrít ako Hailey Bieber či Lucy Hale. Každá z nich využíva svoj jedinečný štýl, vďaka čomu strih vyzerá moderne a trendy. Strih je tiež lichotivý, pretože môže fungovať na mnohých typoch vlasov. Pracujte aj so štruktúrou, ktorá vrstvy ešte viac zvýrazní.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Adam Burrell (@adamburrell)

Čo sa týka úpravy, vašou obľúbenou pomôckou by mala byť okrúhla kefa a fén, ktorou si vlasy vyfúkate smerom k tvári. Ideálne je učesať cestičku na stred, čím dosiahnete symetriu, perfektné orámovanie a samotné vrstvenie bude pôsobiť elegantne. Nezabudnite použiť ochranný sprej pred tepelnou úpravou, aby bola úprava šetrná a zároveň zvýraznila lesk vlasov.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa CASS DIMICCO (@cassdimicco)

Pozrite si ikonické účesy v podaní Jennifer Aniston z 90. rokov.

Galéria

Najnovšie videá