Ján Koleník

Ján Koleník

Mgr. art. Ján Koleník je slovenský herec.

Po skončení VŠMU v roku 2004 sa stal členom Činohry SND. V roku 2004 získal Cenu za najlepší herecký výkon na festivale Istropolitana projekt. Bol nominovaný na cenu Objav roka v rámci Divadelných ocenení sezóny 2003. V roku 2008 mu bola udelená Výročná cena literárneho fondu za postavu Kráľa Františka (Kráľ sa zabáva) s prihliadnutím k postave Nika Dubčiča (Dom v stráni). V roku 2014 účinkoval v medzinárodnom projekte „1914“ v pražskom Národnom divadle, pod vedením režiséra Roberta Wilsona. Pravidelne vyhráva ankety popularity - Je najobľúbenejším hercom v televíznej ankete OTO a v internetovej ankete Telkáč roka.

Účinkoval v televíznych seriáloch Medzi namiPrvní republika, Oteckovia, Druhá šanca či Dunaj, k vašim službám. Je víťazom siedmej série tanečnej šou Let's Dance.

Sociálne siete
Vek
44 rokov
V čom účinkuje

Súvisiace videá

Koho hrá a kde účinkuje

Andrej Fabián

Chladný, odmeraný diagnostik? Alebo citlivý, empatický lekár? Neľútostný kráľ oddelenia, alebo skromný asistent stážistov? Osamelý cynik alebo milujúci manžel a otec?MuDr. Andreja Fabiána tieto prívlastky vystihujú v rôznych časoch jeho života. Teraz, keď stratil pamäť za rovných dvanásť rokov po tom, čo ho postrelili a poškodili mu predný mozgový lalok, už nevie, ktorý z týchto prívlastkov ho naozaj vystihuje. Náš seriál bude príbehom jeho cesty za sebapoznaním.

Pali

Je to chalan, na ktorého tunel narazia naši hrdinovia, keď sa snažia prekopať do väzenia. Za to, že ho ukryjú, im pomáha dostať sa k peniazom. Katka ho v každej časti prerobí tak, aby ho nikto nespoznal. Pali sa tvári ako masový vrah, ale v skutočnosti je to veľký dobrák, ktorého zavreli len preto, že dal šéfovi „po papuli". Ten však padol a privodil si väčšie zranenie. Palimu sa pochopiteľne sedieť v base nechcelo, ušiel a zatkli ho opäť, ale už s vyšším trestom. Je veľký rival Ruda. Pokúsi sa zdrhnúť aj z autoškoly, ale nepodarí sa mu to, a tak sa stáva členom rodiny. A začína ju mať viac rád, ako si priznáva.

Adam

Adam Mak prichádza, lebo mu zomrel dlhoročný najlepší kamarát. Ten mu zanechal list, v ktorom ho prosí, aby sa postaral o jeho ženu Zuzu, o jeho dve deti a o jeho biznis. Adam je bezstarostný vetroplach, ktorý trávil posledné roky cestovaním po celom svete. Je citlivý, zábavný, optimistický, naivný - skrátka, v mnohom pravý opak Tamary. K šťastiu nepotrebuje žiaden luxus. Tým najväčším preňho donedávna bola vlastná sloboda, no zamiloval sa a všetko sa zmenilo.Zuza, vdova po Ivovi, bola najprv len kamarátka, ktorej pomáhal. Postupne si uvedomil, že k nej niečo cíti a teraz tvoria Zuza s Adamom pár. Žijú spolu, starajú sa o jej deti, Beky a Nika, spoločne prevádzkujú fitko a fungujú ako rodina.

Ján Koleník na VOYO