Ján Koleník

Ján Koleník

Mgr. art. Ján Koleník je slovenský herec.

Po skončení VŠMU v roku 2004 sa stal členom Činohry SND. V roku 2004 získal Cenu za najlepší herecký výkon na festivale Istropolitana projekt. Bol nominovaný na cenu Objav roka v rámci Divadelných ocenení sezóny 2003. V roku 2008 mu bola udelená Výročná cena literárneho fondu za postavu Kráľa Františka (Kráľ sa zabáva) s prihliadnutím k postave Nika Dubčiča (Dom v stráni). V roku 2014 účinkoval v medzinárodnom projekte „1914“ v pražskom Národnom divadle, pod vedením režiséra Roberta Wilsona. Pravidelne vyhráva ankety popularity - Je najobľúbenejším hercom v televíznej ankete OTO a v internetovej ankete Telkáč roka.

Účinkoval v televíznych seriáloch Medzi namiPrvní republika, Oteckovia, Druhá šanca či Dunaj, k vašim službám. Je víťazom siedmej série tanečnej šou Let's Dance.

Sociálne siete
Narodenie
11. november 1979 (43 rokov)
V čom účinkuje

Súvisiace videá

Koho hrá a kde účinkuje

Pali

Je to chalan, na ktorého tunel narazia naši hrdinovia, keď sa snažia prekopať do väzenia. Za to, že ho ukryjú, im pomáha dostať sa k peniazom. Katka ho v každej časti prerobí tak, aby ho nikto nespoznal. Pali sa tvári ako masový vrah, ale v skutočnosti je to veľký dobrák, ktorého zavreli len preto, že dal šéfovi „po papuli". Ten však padol a privodil si väčšie zranenie. Palimu sa pochopiteľne sedieť v base nechcelo, ušiel a zatkli ho opäť, ale už s vyšším trestom. Je veľký rival Ruda. Pokúsi sa zdrhnúť aj z autoškoly, ale nepodarí sa mu to, a tak sa stáva členom rodiny. A začína ju mať viac rád, ako si priznáva.

Adam

Adam Mak prichádza, lebo mu zomrel dlhoročný najlepší kamarát. Ten mu zanechal list, v ktorom ho prosí, aby sa postaral o jeho ženu Zuzu, o jeho dve deti a o jeho biznis. Adam je bezstarostný vetroplach, ktorý trávil posledné roky cestovaním po celom svete. Je citlivý, zábavný, optimistický, naivný - skrátka, v mnohom pravý opak Tamary. K šťastiu nepotrebuje žiaden luxus. Tým najväčším preňho donedávna bola vlastná sloboda, no zamiloval sa a všetko sa zmenilo.Zuza, vdova po Ivovi, bola najprv len kamarátka, ktorej pomáhal. Postupne si uvedomil, že k nej niečo cíti a teraz tvoria Zuza s Adamom pár. Žijú spolu, starajú sa o jej deti, Beky a Nika, spoločne prevádzkujú fitko a fungujú ako rodina.

Andrej Fabián

Chladný, odmeraný diagnostik? Alebo citlivý, empatický lekár? Neľútostný kráľ oddelenia, alebo skromný asistent stážistov? Osamelý cynik alebo milujúci manžel a otec?MuDr. Andreja Fabiána tieto prívlastky vystihujú v rôznych časoch jeho života. Teraz, keď stratil pamäť za rovných dvanásť rokov po tom, čo ho postrelili a poškodili mu predný mozgový lalok, už nevie, ktorý z týchto prívlastkov ho naozaj vystihuje. Náš seriál bude príbehom jeho cesty za sebapoznaním.

Ján Koleník na VOYO