Petra Polnišová

Petra Polnišová

Mgr. art. Petra Polnišová je slovenská herečka. Vyštudovala bábkoherectvo na VŠMU. Následne pôsobila v SPojenom kráľovstve a dva roky v milánskom divadle Teatro laboraotrio mangiafuoco.

Po návrate na Slovensko sa stala jedným z kľúčových členov divadla GUnaGU v Bratislave, pôsobí v Štúdiu L+S, spolupracovala s divadlami Nová scéna či Aréna. Hrala takisto v televíznych seriáloch Ordinácia v ružovej záhrade či aktuálne Dunaj, k vašim službám. Bola súčasťou humoristickej relácie Kredenc. Získala ocenenie Talent roka, cenu Stana Radiča ako Objav roka, OTA v kategórii humorista, absolútneho OTA a OTO v kategórii herečka.

Sociálne siete
Vek
48 rokov
V čom účinkuje

Súvisiace videá

Koho hrá a kde účinkuje

Dunaj, k vašim službám

Anna Urbanová

Dunaj, k vašim službám

Barbara

Samorast, ktorý sa takmer nedopatrením ocitol v školstve. Barbara by sa totiž presadila kdekoľvek, kde je potrebné kvantum energie, organizačný talent a neomylné zameranie sa na svoje ciele, mohla by robiť manažérku veľkej nadnárodnej logistickej firmy aj viesť malé lokálne záhradníctvo. Ale má talent na jazyky a najmä: strašne rada učí. Avšak aj v prísne rozdelených učiteľských rolách si ide svoje - čo sa jej nepáči, zmení, prerobí, vymyslí inak, nebojí sa vŕtať sa do cudzích vecí a vždy si spraví po svojom.Barbara randí s kolegom Lacom, s ktorým je zasnúbená.

Erika Bednáriková

Ambiciózna asistentka starostu, ktorá má v obci aj funkciu kultúrnej pracovníčky. Dozerá na starostu a vybavuje zaň všetky potrebné záležitosti. Má tiež prehľad o všetkých machináciách v obci, ale všetky problémy a prešľapy sa jej darí zahladiť. Je zaľúbenou čakateľkou na sobáš s miestnym frajerom Ďurom Brmbalíkom, ktorý je navyše futbalovým trénerom. On sa do zväzku manželského zasa príliš nehrnie a Erika je tak stále slobodná. Okrem iného sa s Terezou ani nemôžu cítiť. 

Petra Polnišová na VOYO