Emil Horváth ml.

Emil Horváth ml.

Emil Horváth je slovenský herec, režisér a divadelný pedagóg, syn herca Emila Jozefa Horvátha a manžel herečky Viery Richterovej. Absolvoval herectvo na VŠMU v roku 1968. Bol členom Divadla SNP v Martine (1968 - 1976), potom Novej scény v Bratislave (1976 - 1983). Od roku 1983 je členom Činohry SND, kde stvárnil množstvo postáv. V posledných rokoch sa venuje réžii (Caligula, Divadelná komédia, Šialený deň, Štvrtá sestra). Ako režisér hosťoval aj v bratislavskom divadle West či v Divadle Andreja Bagara v Nitre a v Štátnom divadle Košice. Hral v mnohých filmoch a televíznych inscenáciách (Demeterovci, Ako sa Vinco zaťal) a seriáloch (Americká tragédia, 30 prípadov majora Zemana). Režijne sa podieľal na dvoch televíznych filmoch Ešte dve frašky... (1998) a Mučivé tajomstvo (1999). 

Prednáša hereckú tvorbu na VŠMU, na ktorej v roku 2005 získal titul profesor. V tom istom roku mu prezident SR udelil Rad Ľudovíta Štúra II. triedy za významné zásluhy v oblasti rozvoja kultúry. 

Z markizáckych seriálov najviac zažiaril v Búrlivom víne a najnovšie sa naňho môžu diváci tešiť v novom seriáli Dunaj, k vašim službám. 

Vek
78 rokov
V čom účinkuje

Súvisiace videá

Koho hrá a kde účinkuje

Dunaj, k vašim službám

Rudolf Kučera

Dunaj, k vašim službám

Karol Hrom

Veliteľ väzenskej stráže, bývalý generál, ktorého degradovali a upratali, lebo si na každého otváral ústa a neustále vytváral zbytočné konflikty. Chceli ho dostať do dôchodku, s čím, samozrejme, nesúhlasil. Má za sebou mnohé bojové misie a skoro z každej si doniesol nejaké kuriózne zranenie. Je osamelý, a preto mu veľmi imponuje prítomnosť Marty. Jeho dvorenie však pripomína manévre. Karol je veľmi hlučný, lebo celý život niekomu rozkazoval. Manželka mu zomrela, keď na ňu spadla bojová stíhačka. Rád sa udržiava vo forme a veľa cvičí. Má dcéru Karolínu, ktorá sa naňho podala. Vychoval si z nej svojho parťáka.

Emil Horváth ml. na VOYO