Filip Tůma

Filip Tůma

Filip Tůma je slovenský herec, moderátor a operný spevák. Vyštudoval herectvo na bratislavskom konzervatóriu a neskôr študoval operný spev na VŠMU. Prvýkrát sa objavil na obrazovke ako šesťročný v detskej relácii Abeceda Harvepína. Skúsenosti pred kamerou nabral najmä v seriáli Duch rodiny Pačmagovcov či vo filme Prekliaty služobník lásky. V súčasnosti je ako hosť sólistom opery SND. Účinkoval v predstaveniach Carmen, Ariedna na Naxe, Lucrézia Borgia či Veselá vdova. S partnerkou Nelou Pociskovou má dve deti. 

Srdcia televíznych divákov si získal aj ako Vlado v seriáli Oteckovia. Vidieť ste ho mohli aj v seriáloch Búrlivé víno, Chlapi neplačú, Šťastní vs. Štastní či Druhá šanca. Najnovšie sa naňho môžu fanúšikovia tešiť v seriálu Dunaj, k vašim službám. 

Sociálne siete
Vek
46 rokov
V čom účinkuje

Súvisiace videá

Koho hrá a kde účinkuje

Vlado

Vlado je Marekov švagor a typický slovenský mačo typ. Vlastní pizzériu a je vášnivý futbalista. S Luciou má synov Kubka, Fifa a Lukyho a dcérku Vlaďku.Vladov otec Laco, bývalý armádny generál, mu vštepil názor, že muž má zarobiť a žena sa postará o všetko ostatné. V tomto duchu Vlado dlho viedol svoju rodinu. Tomu nastal koniec,keď sa Lucia rozhodla Vlada opustiť. Našla si novú známosť, Dorkinho otca Juraja, aj vlastné bývanie, a Vlado tak pocítil, čo to znamená starať sa o domácnosť bez pomoci. Hoci sa dal na chvíľku dokopy so Simčou, Luciu ľúbiť neprestal a chcel ju naspäť. Nakoniec sa namiesto rozvodu dali Bielikovci znova dokopy a čerešničkou na torte je dcérka Vlaďka. Jej otec nebol jednoznačný, no testy DNA ukázali, že je to Vlado. Rodina Bielikovcov je tak opäť pokope.

Richard Valent

Charizmatický, sebaistý a vynikajúci chirurg v najlepších rokoch, ktorý v príbehu zažije kariérny postup, prežije šokujúci milostný vzťah a zároveň odhalí svoju „trinástu komnatu“. Jeho pragmatický a vecný prístup k medicíne a lekárskemu povolaniu je pravým opakom Andrejovho emocionálneho prístupu a robí z nich dvoch prirodzených oponentov; doktor Valent totiž tvrdí, že je v podstate len akýmsi „mechanikom“, ktorý sa pokúša znova rozbehnúť pokazený „stroj“ a na výsledku operácie si nikdy nepripisuje osobné zásluhy, ani vinu.Ukáže sa však, že i tento na pohľad chladný profesionál má srdce, ktoré dokáže zahorieť citom a po rokoch samotárstva vstúpi do vzťahu, ktorý je rovnako nekonvenčný a kontroverzný, ako jeho životný štýl a provokatívne názory.

René

Je dobrý sused a dobrý kamarát. No zároveň je ako teenager, ktorý predstiera, že má rád Lady Gagu, lebo všetci naokolo majú radi Lady Gagu. A tak predstiera, že ho baví súťažiť s kamarátmi o to, kto má najväčší bazén, alebo najnovšie auto. Reálne je mu to ale jedno. On si chce užívať so svojou krásnou ženou vo wellnesse.

Filip Tůma na VOYO