Tajomstvo Pomajbovej podprsenky odhalené!

Tajomstvo Pomajbovej podprsenky odhalené!

Herec v úlohe zvodnej barmanky exceluje. Pomáha mu aj skvelý kostým.

Seriál Divoký Zapadákov má svoju premiéru už za sebou. V pondelok večer ste sa mohli preniesť do dôb, keď sa dámy nosili v honosných róbach a páni z domu nevychádzali bez kovbojského klobúku a čižiem.

Výrazné kostýmy však dali kostýmovým výtvarníčkam poriadne zabrať – zháňali ich doslova naprieč kontinentmi a takmer sa kvôli nim nestíhalo nakrúcanie. Kostýmové výtvarníčky popustili uzdu svojej fantázii a na dotváraní jednotlivých postáv sa mohli doslova vyblázniť. „Návrhy kostýmov vznikli z niekoľkých kľúčových slov, ktoré definovala režisérka na prvých stretnutiach. Potom som sa nechala vtiahnuť do obdobia Občianskej vojny v USA, skúmali sme ako funguje western, čo sú jeho zákonitosti,“ hovorí scénická a kostýmová výtvarníčka Karolína Kamenská, pre ktorú bola práca na seriáli Divoký Zapadákov splneným snom. „Mám rada možnosť ponoriť sa do témy, ktorá sa spracúva, obklopila som sa dobovými pohľadnicami, fotografiami odsúdencov, reklamami, donáškovými katalógmi z konca 19. storočia,“ opisuje.

Najzaujímavejšími kostýmami pre ňu boli tie, ktoré v seriáli nosia Roman Pomajbo a Jozef Vajda. Najľahšie sa jej pracovalo práve s postavou Mamity Lucy. Z dobových materiálov vyhrabala fotografiu chlapa oblečeného ako zvodná barmanka.

„Kostýmy Mamity a aj šamana boli pre mňa osobne najzaujímavejšie. Až do poslednej chvíle som si to na Romanovi nevedela predstaviť. Myslím si, že v konečnom dôsledku to na ňom vyzeralo skvelo. Taktiež sme preňho dali šiť špeciálnu podprsenku a veľmi veľa sme sa pri tom nasmiali. Čelenka pre Jožka Vajdu nám vyšla až na druhý pokus. Prvú sme objednali, no vyzerala veľmi detsky, ale druhý pokus nám vyšiel a dodala kostýmu to, čo mu chýbalo. Pri detskej postave sme zasa najčastejšie menili pierko na čelenke. Pri jeho živej povahe sa lámalo jedna radosť a tak sme naňho minuli snáď celého páva,“ smeje sa kostymérka Lucia Šedivá.

Krásne dámske šaty kostýmové výtvarníčky zháňali až v Amerike, v obchode, ktorý sa špecializuje na viktoriánsku a edwardovskú éru. Všimnite si outfity Hildy, Jane a Mamity – to sú totiž ony! „Obchod má sídlo v USA, čo môže byť v prípade objednávania a prípadného zdržania riskantné. Nám sa však páčili a tak sme to objednali. Šaty po niekoľkých týždňoch neprichádzali, prišiel ale klobúčik z rovnakého zdroja. Vyzeralo to ako zlý žart,“ opisuje dramatické chvíle Karolína. Pustili sa teda do pátrania po stratenom drahocennom tovare. Posledná stopa však stále viedla k tomu, že šaty sú už dávno doručené na Slovensku. „Ale kde ? Po dni strávenom s emotívnymi rozhovormi s doručovateľmi a colnicou sa náš očakávaný balík našiel. Bol vyslobodený a teda dámy sú oblečené,“ smeje sa Karolína.
Viktoriánske čižmy z Veľkej Británie už našťastie prišli bez problémov.

FOTO:  archív

Pozrite si originálne návrhy kostýmov v našej galérii!

Divoký Zapadákov štartuje v pondelok, 13. februára o 20.30 na Markíze!


Špičkoví herci povedali áno. Je za tým táto žena! Mladá režisérka Zuzana Marianková je veľkým lákadlom.

Poľský sexsymbol na Slovensku. Úloha v markizáckom seriáli? Paweł Deląg si vo filme Všetko alebo nič získal srdcia Sloveniek.

Ikonická Žbrnda si vás získa. Aj títo traja ju pijú! Každý správny Zapadákovčan ju zbožňuje.

Galéria

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie