• Relácie
  • Farma
  • Išlo jej o život. Sexy bývalú farmárku operovali niekoľko hodín

Išlo jej o život. Sexy bývalú farmárku operovali niekoľko hodín

Bývalá farmárka Romana Košťálová skončila na operačnej sále. Kráska, ktorá patrila medzi najviditeľnejšie postavy na farmárskom statku a dostala sa až do finále, sa o tom, že potrebuje zoperovať, dozvedela od lekárov minulý rok. 

Galéria

​Romana má už zákrok za sebou a na sociálnej sieti opísala, čo prežila. „Ráno o 7.30 mi oznámili, že mám nielen fibriláciu, ale aj tachykardiu a extrasystoly, a že mi budú robiť abláciu starou metódou (to keby som vedela, sem nejdem, lebo som to mala presne naštudované, ako sa to robí). Nová metóda ablácie je od roku 2022 - 2x bezpečnejšia, trvá len jednu hodinu a ste v umelom spánku - s tým som sem išla,“ opísala. 

Romana však podstúpila zákrok inou metódou. Po celý čas operácie bola pri vedomí. „Ablácia netrvala hodinu, ale štyri hodiny a všetko som cítila a počula. Na slabinách mi urobili dva rezy a cez cievy mi do srdca zaviedli katétre a potom pustili prúd s vysokou frekvenciou. Normálne mi dávali elektrické impulzy do srdca, vyvolávali búšenie a silný tlak na hrudi a ja som proste bola pri plnom vedomí, lebo som musela komunikovať s lekárom,“ vysvetlila. 

Romana Košťálová
Romana Košťálová  |  FOTO:  Instagram/ romii_y

​Dodala, že lekári pomocou elektrických výbojov odstraňovali arytmiu. „To boli prvé dve hodiny a ďalšie dve mi, naopak, zmrazovali nejaké bunky v srdci, aby sa odstránili aj tie ostatné arytmie. Bolo to také nepríjemné, že som plakala. Vypýtala som si sedatíva, aby som necítila tú bolesť na slabinách a spala celý deň,“ dodala. 

Romana je už doma. Na sociálnej sieti zverejnila fotku po operácii a vychválila lekárov a sestričky, ktorí sa o ňu starali. „Sú to takí profesionáli, že som sa vôbec nebála, že by sa malo niečo nepodariť alebo by som mala nejaké komplikácie. Len teda zákrok bol nepríjemný, ale všetci ma tam podporovali,“ poďakovala sa na sociálnej sieti. 

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie