• Relácie
  • Iveta
  • Prosba Artura režisérovi Ivety: Nech je moja maminka zobrazená s úctou a dôstojnosťou

Prosba Artura režisérovi Ivety: Nech je moja maminka zobrazená s úctou a dôstojnosťou

Režisér Michal Samir je muž, ktorý stojí za úspechom minisérie o českej speváčke Ivete Bartošovej. Prvé dve série si môžete pozrieť na Voyo a tretia uzrie svetlo sveta už tento piatok. V pražskej Lucerne sa v pondelok konala exkluzívna premiéra, na ktorej nechýbali herci, herečky a, samozrejme, režisér Michal Samir.

„Tretia séria sa začína v roku 2011 a končí sa na konci, bohužiaľ. Je poňatá trošku inak, ako by človek čakal. Je to to obdobie, ktoré si všetci dobre pamätajú, je to to obdobie, na ktoré veľa ľudí čaká, ako sme stvárnili a ja môžem sľúbiť, že sme nič nevynechali. Ľudia sa dočkajú všetkého, po čom túžia,“ prezradil nám v rozhovore.

​Na tretej, záverečnej minisérii o Ivete do veľkej miery participuje aj jej syn Artur. „My sme do tretej série vstupovali už ako priatelia. Oveľa viac bol zaujímavý začiatok, kedy som pred neho predstúpil s týmto nápadom. Nepoznali sme sa a ja som mu povedal, že ak ty s tým súhlasiť nebudeš, my to natáčať nebudeme a toto bola paradoxne veta, ktorá ho prinútila začať o tom uvažovať. Viedlo to k tomu, že tu dnes bol,“ priznal.

Artur do tvorby minisérie o svojej mame nevstupoval, no na režiséra mal jednu prosbu: „V rámci tretej série prišiel za mnou s tým, že je vyrovnaný s tým, čo sa tam zobrazí, ale poprosil ma, aby jeho maminka bola zobrazená s úctou a dôstojnosťou a to sme, samozrejme, splnili, to nemusel ani hovoriť.“

Galéria

Pozrite si finále druhej série Ivety:

Celá epizóda na Voyo

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie