• Relácie
  • Reflex
  • Je skvelou študentkou a chce ísť v šľapajach rodičov. Dievča nám vyrozprávalo, ako si viackrát siahlo na život

Je skvelou študentkou a chce ísť v šľapajach rodičov. Dievča nám vyrozprávalo, ako si viackrát siahlo na život

Má 18 rokov, vyrastá v rodine úspešných lekárov a je veľmi dobrou študentkou na prestížnom gymnáziu. Zvádza však boj s psychickými problémami, pod ktoré sa podpísala aj šikana na základnej škole.

Nízke sebavedomie v kombinácii s vysokými nárokmi rodičov vyústili do sebapoškodzovania. Niekoľkokrát si siahla na život.

Niekoľkokrát ju zachraňovali na oddelení detskej psychiatrie v martinskej nemocnici. A hoci stále nie je dobojované, aj vďaka zodpovednému prístupu rodičov je dnes na ceste k vyliečeniu.

„Asi štyrikrát som sa pokúsila zabiť sa. Skončila som preto na psychiatrickej klinike v Martine. Myslela som si, že neprezentujem rodičov tak, ako by sa na ich dcéru patrilo. Myslela som si, že nemám inú cestu a že bude každému lepšie, ak tu nebudem,“ hovorí dievča.

Má viacero plánov

Ako priznalo, sebapoškodzovanie a ďalšie nepríjemné veci nerobí od poslednej hospitalizácie v máji.

„Toto je škola života, ktorá funguje na princípe pokus-omyl. Toto sa nedá nijako naučiť, nikto vás neučí naučiť ako byť dobrým rodičom,“ hovorí otec dievčaťa.

Tínedžerka priznáva, že už má aj viaceré plány: „Najbližším cieľom je zmaturovať, chcem podniknúť aj nejaké výlety, s rodinou i bez nej. Chcem ísť do Česka študovať medicínu, ak by ma prijali, a potom ísť v otcových šľapajach.“

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie