• Relácie
  • Reflex
  • Prežila náročnú depresiu. Zuzana Smatanová otvorene popísala svoj zápas s psychikou

Prežila náročnú depresiu. Zuzana Smatanová otvorene popísala svoj zápas s psychikou

Vyhorenie a depresie sa nevyhýbajú ani známym a úspešným ľuďom. Jedna z našich najúspešnejších speváčok, Zuzana Smatanová, otvorene opísala svoj zápas s vlastnou psychikou. Vysoké nároky na seba a kolotoč pracovných povinností spôsobili, že musela vyhľadať pomoc odborníkov.

Svojim fanúšikom a širokej verejnosti sa o ťažkom životnom období zdôverila len nedávno. S depresiou bojovala približne rok, a to od roku 2019.

Vyhľadala odbornú pomoc

Hovorí, že v kariére zažila náročné chvíle a bola pracovne príliš vyťažená, čo vyústilo do vyhorenia. „Bola to fyzická a psychická únava, obrovské vyčerpanie. Potrebovala som odbornú pomoc, ktorú som napokon vyhľadala,“ popisuje speváčka.

Koncertovať neprestala ani v tomto období, aj keď to bolo pre ňu veľmi náročné. Nechcela však ostať sama doma a ľudia na vystúpeniach jej dodávali pozitívnu energiu.

Osveta

Dnes sa Zuzana snaží pomáhať ľuďom s podobnými problémami a robiť osvetu o duševnom zdraví. Myslí si, že sa v spoločnosti málo hovorí o návšteve psychológa či psychiatra.

„Človek musí prijať, že je chorý. Musí pochopiť, že to nie je len zlé obdobie, z ktorého sa vyspí,“ tvrdí a dodáva, že ona išla priamo za psychiatričkou, ktorá jej veľmi pomohla.

Najmä vďaka odbornej pomoci sa z depresie a vyhorenia vyliečila. Tvrdí, že ona sama je dôkazom toho, že sa s odbornou pomocou dá z depresie vyliečiť. „Teraz sa mám dobre, koncertujem, mám nový album,“ dopĺňa.

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie