• Relácie
  • Reflex
  • Katka Žbirková: Meky chcel, aby jeho pesničky prežili. Budem na tom pracovať

Katka Žbirková: Meky chcel, aby jeho pesničky prežili. Budem na tom pracovať

Ani dva roky po smrti Mekyho Žbirku jeho manželka Katka nezaháľa. Tak ako mu to sľúbila, pracuje na všetkých veciach, ktoré si legendárny spevák pred svojím odchodom naplánoval. Jednou z nich je aj nový videoklip.

Ako sama hovorí, od jeho odchodu sa ešte nezastavila. Do bodky sa snaží splniť všetko, o čo ju Meky pred smrťou žiadal.

Podľa nej by sa z jej pracovného nasadenia tešil. „On to tempo nastolil, ja som od prírody lenivý človek. On ma takto vycvičil, že nedokážem vypnúť,“ popisuje Katka.

Len sa neuraz

Presne v deň jeho nedožitých 71. narodenín uzrel svetlo sveta aj nový videoklip k piesni Len sa neuraz. Katka tvrdí, že vizuálna podoba dodáva jeho skladám život.

„Na albume je 12 skladieb, mám v pláne aj na ne urobiť klipy. Keď tu nemáme Mekyho, tak aspoň jeho songy žijú,“ hovorí a dodáva, že zosnulý spevák by to tak určite chcel.

Spomienky

Občas aj na ňu doľahne smútok. Niekedy sa s ním vraj imaginárne rozpráva. „Viackrát denne na neho myslím, pretože si spomeniem na niečo, čo sme spolu zažili,“ spomína.

Plná spomienok a zážitkov je aj kniha Katherina, ktorá zachytáva tie najkrajšie chvíle ich vzťahu. Začína sa momentom, keď sa zoznámili a čitateľa sprevádza Katkinými spomienkami na Mekyho.

Katka sa aj naďalej bude snažiť zachovať spevákov odkaz. „Nejde o Mekyho ako o osobu, nikdy si na tom nezakladal. Na čom mu veľmi záležalo, boli jeho pesničky a to, aby prežili a fungovali. A na tom budem pracovať,“ uzatvára.

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie