• Relácie
  • Reflex
  • Kedysi sa spájali s väzňami, dnes sú trendom. Tetovania na tvári sú čoraz populárnejšie

Kedysi sa spájali s väzňami, dnes sú trendom. Tetovania na tvári sú čoraz populárnejšie

Hovorí, že verejnosť ľudí s tetovaním na tvári škatuľkuje, hoci ich dnes nosia mnohí umelci, barberi či raperi.

Kedysi sa spájali s väzenským prostredím, dnes ich nosia mnohí umelci, barberi či raperi. Asi najznámejším Slovákom s potetovanou tvárou je raper Separ, ktorý sa pravidelne zveruje do rúk tetovača Samuela.

Pozreli sme sa, ako také tetovanie na tvári vzniká a rozprávali sme sa aj s človekom, ktorý ich má až 35.

Symboly, čísla či nápisy

Tetovač Samuel tvrdí, že jeho klienti si dávajú na tvár najčastejšie vytetovať rôzne symboly, čísla, nápisy či iniciály: „Sú to hlbšie veci, ktoré pre nich niečo znamenajú.“

Príprava na takéto menšie tetovanie mu vraj zaberie viac času ako samotný proces tetovania na tvár. Ten zaberie vraj iba 10 až 15 minút. „Je to viac bolestivé ako na inej časti tela, ale ide to rýchlo, dá sa to preto vydržať,“ vysvetľuje.

Reakcie verejnosti

Hovorí, že verejnosť ľudí s tetovaním na tvári škatuľkuje. S rôznymi reakciami sa stretol aj barber Fogo, ktorý si tetovania zamiloval už na strednej škole. Len na tvári ich má 35.

„Ľudia sa pozerajú, niekedy z nich vypadne nejaká spontánna reakcia, ale ja to absolútne neberiem v zlom,“ hovorí barber.

Jednou z prvých celebrít s potetovanou tvárou bol Mike Tyson. Jeho legendárny ornament okolo oka si dal vytetovať aj Robert Rosenberg.

Tetovania na tvár si často dávajú aj raperi. Okrem Separa výrazne zdobia aj Moma, Sergeia Barracudu či Yzomandiasa. Ženy si zasa dávajú tetovať falošné pehy, ktoré sú novým kurióznym trendom.

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie