Špekuluje sa, že dievčatá z Ruže majú scenár: Tvorcovia posielajú ľuďom jasný odkaz

Nahliadnite do zákulisia nakrúcania šou Ruža pre nevestu.

Po minuloročnom úspechu sa obľúbená šou Ruža pre nevestu vracia už onedlho na obrazovky Markízy. Druhá séria sa bude odohrávať na Srí Lanke a o priazeň atraktívneho podnikateľa Radka v nej zabojuje 18 žien, ktorých prechodným domovom sa stala luxusná vila na pobreží Indického oceánu. O dámy sa v nej starajú ako o princezné, no niečo si však predsa budú musieť zabezpečiť samy.

Galéria

​Luxusná vila na Srí Lanke sa stala miestom plným romantiky. Približne stočlenný štáb tu nakrúca šou Ruža pre nevestu. „Práve vo vile sa všetko odohráva. Dejú sa tu všetky aktivity, ženích bude za nimi chodiť práve sem a dievčatá tu zároveň žijú,“ povedal dramaturg šou Radúz Kafka.

Pikošky o dievčatách v šou

„Dievčatá sú od Radka oddelené. On má svoje ubytovanie mimo. Prichádzajú do kontaktu, len keď má s nimi rande, pri nejakej hre alebo pri ceremoniáli,“ povedala výkonná producentka šou Natália Harell.

„Každá je veľmi silná osobnosť. Vždy chceme, aby tam bola nejaká blondínka, nejaká sexbomba, jedna potetovaná, ale nie je to vyslovene o tom, že hľadáme novú Terku alebo Marcelu (účinkujúce z prvej série šou, pozn. red.),“ dodal Radúz.

Pre tých, ktorí si myslia, že dievčatá sa riadia nalinkovaným scenárom, majú tvorcovia jasný odkaz. Pozrite si reportáž. 

​„Bude tam veľa drámy, slzy, hádky, napätie, čiže všetko, čo má správna reality šou obsahovať,“ povedala Natália Harell. „Obávam sa, aby to nebolo divoké už od prvej noci, že tam môžu nastať nejaké konflikty. Osemnásť žien dokopy, to je proste masaker,“ dodal Kafka.

Keby bolo niekomu počas nakrúcania ťažko na duši, po ruke bola aj psychologická pomoc. „Zvolili sme formu telefonickej konzultácie v prípade potreby, niektorí to aj využili,“ prezradila Harell.

Náročné podmienky 

Hodiny nakrúcania v horúčavách boli výzvou pre účinkujúcich aj pre štáb. „Stále musíte rozmýšľať nielen nad obsahom, ale aj nad tým, ako to tu celé zabezpečiť, aby to proste vyzeralo dobre. Aby nám dievčatá neodpadávali z toho tepla, aby to Radko dal dobre. Stále nosíme slnečníky, pokrývky hlavy, je to vec, na ktorú treba myslieť,“ povedal dramaturg šou Ruža pre nevestu.

„Nie vždy sa im chcelo, lebo bolo teplo. Alebo malo jedno z dievčat svoje dni. Vysvetlili sme im, že pokiaľ tú hru vyhráte, môžete vyhrať imunitu alebo rande s Radkom, tak to bola pre ne motivácia. Tie rande sú zostrihané, napríklad, reálne trvajú dlhšie, takže Radko vždy strávi na rande s dievčaťom niekoľko hodín,“ opísala Natália Harell.

Žili si ako princezné

Dokonalý mejkap a styling je pri takejto šou veľmi dôležitý. „Počas ceremoniálov mali k dispozícii mejkap artistov, kostymérov. My sme sa snažili, aby počas každého ceremoniálu vyzeralo každé dievča inak, ale stalo sa, že niektorej z dievčat sa nepáčili šaty, tak sa museli hľadať iné. Keď dievčatá chodili na rande alebo hry, väčšinou si mejkap a kostýmy riešili samy. Pokiaľ to bolo potrebné, tak im pomohli mejkap artisti a kostyméri,“ vysvetlila producentka šou.

Televízne nevesty sa mohli cítiť ako v bavlnke aj po stránke celkového servisu. „Je to pomerne dosť luxusná vila, kde to služobníctvo jednoducho je. Oni sú zvyknutí, keď tam majú nejakých hostí, že ich obskakujú, starajú sa o nich. Žili si ako princezné,“ dodala s úsmevom Natália Harell.

Stravovanie

Špecifické požiadavky na stravu neboli žiadny problém. „Radko neje veľmi mäso, takže bol skôr na vegetariánskej strave. Boli tam dievčatá, ktoré nemohli laktózu alebo boli vegánky či vegetariánky, takže podľa tohto sme im aj poskytovali catering,“ povedala producentka. Jediná vec, pri ktorej si museli dievčatá poradiť, boli raňajky.

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie