
Stvárňuje mamu sestier Markových.
1. Diváci si Vás pamätajú ako Martu Bogárovú zo seriálu Dunaj, teraz prichádzate do Sľubu ako Helena Marková. Fanúšikovia si medzi prvými asi všimnú vašu zmenu imidžu - najmä nový účes ? Ako sa s týmto imidžom, ale aj v kostýmoch z 80. rokov cítite?
V osemdesiatych rokoch som prežila svoje detstvo a začiatok tínedžerského obdobia, takže tú módu, vrátane pestrých farieb, umelohmotných klipsní aj typických účesov, mám nesmierne rada. Veľmi si preto užívam aj zmenu imidžu v Sľube. Moja mama nosila presne taký účes – trvalú alá baranček (úsmev). Takže keď sa vidím v tej parochni, vidím v sebe moju mamu z toho obdobia a je mi to veľmi sympatické, keďže moju mamu milujem. Veľmi sa mi páči, ako to naša umelecká maskérka Alica Dvorská vymyslela.
2. V seriáli stvárňujete mamu sestier Andrey a Veroniky – aká je Helena Marková Vašimi očami?
Možno teraz mnohých prekvapím, ale podľa mňa je Helena Marková v prvom rade milujúca matka. Pochádza z Oravy, je to inteligentná žena, ktorej záleží aj na vzdelaní svojich dcér, ale zároveň veľmi háji tradičné hodnoty. Áno, ten spôsob, akým to robí a ako komunikuje aj voči svojim dcéram, sa mnohým môže zdať drsný, prísny. Ale viem si predstaviť, že mamy v tomto období boli často také voči svojim deťom – báli sa o ne a tak boli veľmi prísne. Taktiež bol v tej dobe bežný postoj, ktorý je typický aj pre Helenu Markovú – čo by na to povedali ľudia a len aby sme v hanbe nezostali.
3. Po Dunaji je Sľub ďalší dobový seriál, v ktorom účinkujete – s akými pocitmi ste prijímali ponuku účinkovať v Sľube a aké je pre Vás nakrúcanie?
Mám veľmi rada dobové seriály – takže nakrúcanie Dunaju a teraz Sľubu si naozaj užívam. Ako som spomínala, vyrastala som v 80. rokoch, takže pri prechádzaní ateliérov si neraz poviem – veď toto sme mali doma, toto si pamätám a je to pre mňa pekná spomienka. Zároveň je to pre nás všetkých pripomienka toho, že tá doba bola drsná a silno obmedzujúca. A to si v našej krajine musíme pripomínať stále častejšie.