Zúfalá matka deviatich detí prosí o pomoc

Zúfalá matka deviatich detí prosí o pomoc

Gizka je poslednou nádejou pre zronenú ženu!

Môj život je smutný, lebo nemáme kde bývať. Musíme chodiť po krízových centrách, aby sme neskončili na ulici,“ znejú slová, ktoré číta Gizka Oňová v úvode dnešnej epizódy z listu malej Lenky, ktorá je zúfalá z ich životnej situácie a prosí televíznu svokru o pomoc pre svoju rodinu.

40-ročná Lenka má dokopy až deväť detí, z toho dve sú už plnoleté a nebývajú s mamou. O zvyšných sedem sa stará sama. Momentálne sa delia všetci o jednu izbu v krízovom centre, no o pár dní im v tomto dočasnom bývaní skončí zmluva a budú sa musieť odsťahovať. Zúfalá Lenka sa snaží nájsť bývanie, no zatiaľ neúspešne. „Mám obavu z toho , že bývanie nenájdem a keď mi nepredĺžia zmluvu v krízovom centre, v ktorom teraz žijeme, môžem prísť o deti. A to by som neprežila! Sú to jediné, čo mi na svete zostalo,“ priznáva nešťastná matka.

FOTO:  TV Markíza
Lenka žila dlhých dvadsať rokov s tyranom, ktorý je otcom všetkých jej deviatich detí.  Holdoval alkoholu a býval agresívny... Nielenže jej nadával, bil ju, vybil jej zuby, ale dokonca siahol aj na ich malé bábätko. „Malú mi vyhodil z kočíka, kebyže ju nezachytím, tak ju zabije,“ spomína zúfalá Lenka. Agresia Lenkinho exmanžela narastala a aj jej išlo o život. Pri jednom z manželových amokov, kedy na ňu po niekoľkýkrát fyzicky zaútočil, prestala počuť na pravé ucho.  Pred rokom, hlavne kvôli deťom, nabrala Lenka odvahu a požiadala o rozvod. Súd určil otcovi platiť na sedem nezaopatrených detí výživné 30 % zo životného minima, no doteraz nezaplatil ani euro. O deti sa vôbec nezaujíma.

FOTO:  TV Markíza
Keď sa Gizka dozvedela, čím všetkým si Lenka a jej deti prešli, bola v poriadnom šoku. „Predo mnou sa teraz odkrývajú tajomstvá z Lenkinho manželstva. Nechápem, ako mohla tak dlho žiť s tyranom,“ krúti hlavou televízna svokra, ku ktorej pomoci sa Lenka utieka. „Nikto nevedel, čo sa u nás deje. Nikomu som nič nehovorila,“ priznáva Lenka.

Gizka sa pokúsi urobiť pre Lenku a jej krásne deti, čo bude v jej silách a pokúsi sa nájsť im vlastné bývanie. Už dnes o 21.30 na Markíze.

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie