Videoklip, pri ktorom slovenský tanečník takmer prišiel o život, je vonku

15. 02 2021 13:30 | markiza.sk
Laco Cmorej vo videoklipe ku skladbe Zrátané
Laco Cmorej vo videoklipe ku skladbe Zrátané Foto: YouTube/Branči Kováč

Zábery, z ktorých behá mráz po chrbte. Raper Vec prehovoril.

Lekári hovorili o malom zázraku. Život slovenského tanečníka a choreografa Laca Cmoreja bol na záver minulého roka v ohrození. Pri nakrúcaní videoklipu v rušňovom depe ho zasiahol prúd vysokého napätia a vo vážnom stave skončil v umelom spánku.

Našťastie, je z najhoršieho vonku a pri zotavovaní mu určite pomáha aj jeho ani len trojtýždňový synček Kamil a jeho takmer štvorročný braček.

Videoklip, ktorý sa Lackovi stal takmer osudným, bol k skladbe Zrátané od rapera Veca v spolupráci so Šimonom Švidraňom. Premiéru mal v nedeľu a zo záberov behá mráz po chrbte.

Skladba Zrátané je, ako hovorí Vec, o skeptickom pohľade človeka na meniaci sa svet a o smutnej rozlúčke so starým svetom.

Raper a DJ, vlastným menom Branislav Kováč, prehovoril o dni, kedy došlo k nešťastiu. „Nevidel som, ako sa to stalo, akurát som nosil veci do auta, keďže sme točili posledný záber a mali sme odchádzať, keď sme začuli tlmený výbuch,“ spomína si.

„Keď som tam prišiel, Laci už ležal vedľa koľajníc, ale bol pri vedomí a duchaprítomne nás ubezpečoval, že nemá nič zlomené. Podoprel som ho a opretý o mňa čakal až do príchodu záchranky. Potom sa, našťastie, rýchlo zotavil. Nato, že ho udrelo 20 000 voltov, zázračne rýchlo,“ hovorí už teraz s úsmevom Vec.

Nebezpečné scény pritom vôbec v pláne neboli. Ako hovorí raper, celé to bola Lacova šibalská iniciatíva po dotočení posledného záberu. „Nikto ho, samozrejme, na ten vagón neposielal, nič také nebolo v scenári,“ hovorí, pričom dodáva, že by si pokojne také nakrúcanie zopakoval. „Bola to totiž seriózna ‚filmárčina‘ Michala Babinca a Jura Bartoša. Samozrejme, video sa mohlo dokončiť len vďaka šťastnému koncu a Lacovmu súhlasu. Ale výsledok má naozaj dychberúcu atmosféru a som zaň vďačný,“ uzatvára raper.


Komentáre (0)