Žiadne štátne pocty: Rodina Milana Lasicu sa rozhodla, ako bude vyzerať rozlúčka

20. 07 2021 14:10 | markiza.sk
Milan Lasica - portrét
Milan Lasica - portrét Foto: MICHAL SVÁČEK/MAFRA/Profimedia

Kedy sa uskutoční pohreb, nateraz nie je známe.

Koniec jednej éry. Aj tak by sme mohli označiť odchod Milana Lasicu. Herec, komik a spevák zomrel v nedeľu (18. júla) vo veku 81 rokov počas toho, čo najviac miloval - státia na javisku. Maestro odišiel nečakane, odpadol počas klaňačky po výročnom koncerte Bratislava Hot Serenaders, ktorý sa konal v jeho domovskom Štúdiu L+S. Oživiť sa ho už nepodarilo.

POSLEDNÉ ZÁBERY MILANA LASICU Z DIVADLA: DIVÁK OPÍSAL, AKO SA HO POKÚSIL ZACHRÁNIŤ

Hoci sa skloňovala aj možnosť vyhlásenia štátneho smútku, politici sa na koaličnej rade dohodli, že nakoniec nebude.

Čo sa týka rozlúčky, rodina Milana Lasicu sa rozhodla, že posledná rozlučka s nenahraditeľným členom slovenskej kultúrnej scény sa nebude konať so štátnymi poctami. Želaním pozostalých je mať intímny obrad v úzkom kruhu najbližších, informuje SME, pre denník to potvrdil výkonný riaditeľ Štúdia L+S Pavol Danišovič.

„Rodina sa rozhodla tak, že sa to má konať v absolútne najužšom kruhu a to treba rešpektovať,“ povedal Lasicov dlhoročný spolupracovník. Nateraz nie je známe, kedy sa uskutoční pohreb.

Spomienkový program na počesť Milana Lasicu

Domovské divadlo Milana Lasicu má v pláne urobiť spomienkový program na jeho počesť. Ako pokračuje Danišovič, stane sa tak až po letnom období, a to z dôvodu, že mnohí ľudia, ktorých by rodina chcela pozvať, sú rozcestovaní. „A otázka je, ako to bude vyzerať s pandémiou a opatreniami,“ dodal.

Divadlo je pritom pripravené podieľať sa na rozlúčke s Milanom Lasicom. V utorok zriadilo pietne miesto s kondolenčnou knihou pred vstupom do divadla.