Najsledovanejšia Slovenka šokuje: Otvorene o násilí, kontrole a odchode od manžela

31. 05 2022 07:00 | markiza.sk
Najsledovanejšia Slovenka šokuje: Otvorene o násilí, kontrole a odchode od manžela
Najsledovanejšia Slovenka šokuje: Otvorene o násilí, kontrole a odchode od manžela Foto: Instagram/ luciajavorcekova

Dokonalosť na sociálnej sieti išla bokom. Aj táto nádherná žena si prešla svojím osobným peklom.

Hoci Instagram je svetom prevažne krásnych upravených fotografií a videí a málokedy na ňom nájdete realitu, predsa len sa nájde kvapka v mori, ktorá ostatným ukáže, že fakt, že nemáte tisíce eur na účte, 60-centimetrový pás a oči, zuby, nos a prsia totožné ako trištvrtina upravených dievčat na tejto sociálnej sieti, nie je žiadnou chybou, ale reálny život. A ten so sebou prináša krásno, ale aj trápenia.

O svojom súkromí veľmi otvorene napísala najsledovanejšia Slovenka na Instagrame Lucia Javorčeková. Nedávno však prišla o svoj účet, na ktorom ju sledovali viac ako dva milióny ľudí. Na novom konte sa doslova vyspovedala a z niektorých jej slov behá mráz po chrbte.

„Porozprávam vám príbeh o mladom dievčati, zlomenom po 10 rokoch manželstva s o 11 rokov starším mužom. S týmto mužom začalo randiť ako 16-ročné, unikalo tak z domu, kde chýbala láska a bol plný násilia, dúfajúc, že stretne svojho princa a budú spolu šťastní až do smrti... Na jej 18. narodeniny sa vzali a o dva roky neskôr sa im narodila dcérka. Prišlo veľa krásnych, ale aj temných momentov. Pretože toto dievča vo svojej rodine nemalo dobrý príklad a nevedelo nič o tom, ako má vyzerať zdravý vzťah, ani nič o sebaláske a sebahodnote. V náručí staršieho muža to bolo veľmi deštruktívne. Nedokázala si zložiť ružové okuliare, pretože by to znamenalo, že sa musí pozrieť realite do očí, takže ďalej žila vo svojej šťastnej bubline, v jej mysli na bezpečnom mieste, ktoré v skutočnosti neexistovalo,“ napísala.

Zdroj: Instagram/beautyofnakedsoul

„Precestovala svet, z krajín nevidela nič, iba letiská a steny štúdií. Po tom, ako prišla domov a priniesla zarobené peniaze, jej manžel ich investoval a ona sa viac nestarala. Peniaze totiž nenávidela, pretože v jej detstve boli zdrojom hádok. Zarábala pre svoju rodinu a nikdy jej nenapadlo, že je to nefér či neschopnosť, keď jej manžel sedí doma a čaká na jej peniaze. Nikdy sa totiž nechcela hádať pre peniaze,“ pokračovala.

Lucia ďalej opísala, ako si s manželom zaobstarali starý dom a ona si tým splnila sen. Už si predstavovala, ako ho prerába, rekonštruuje a buduje vysnívaný dom pre svoju rodinu. Ale bola tu jedna vec. To, čo modelka zarobila, nikdy nevlastnila. Manželovi rodičia, o ktorých si v tom čase myslela, že sú veľmi distingvovaný pár, kontrolovali jej peniaze a majetok od samého začiatku. Takže ako 28-ročná nemala ani len účet v banke, žiadne auto a reálne ani majetok. Na druhej strane ju však v tom čase sledovalo na Instagrame 1,2 milióna ľudí, bola slávnou v Taliansku, kde ju pozývali na prestížne podujatia.

Keď sa jej priatelia pýtali, prečo to tak je, cítila sa bezradne a popravde aj hlúpo. Nakoniec však pochopila, že je dôležité urobiť krok vpred a bojovať za to, čo jej patrí. Najskôr sa snažila napraviť jej vzťah, pomáhala manželovi nájsť si prácu, z jeho strany však neprišla žiadna snaha. Neskôr pochopila, že jej podľa zákona nič nepatrí. Odišla aj s dcérou do neznáma za novým životom. Po tom, ako začala nenávidieť seba, svoje rozhodnutia, svoju hlúposť a fakt, že roky nepočúvala svoju intuíciu, dostala sa do pozície, v akej je dnes. Všetky potláčané pocity sa prejavili aj na jej zdraví a pleti, čo aj dosvedčila fotkou aknóznej pleti, akú si na Instagrame zverejní máloktorá žena.

Že by jej príbeh vydal aj na knihu? Presne tak. Lucia na nej totiž aj pracuje a toto bol akýsi úryvok z nej.