Liberty Simon: Ľuďom odpúšťam, ak majú predsudky voči mne, liečime sa spoločne

27. 11 2022 09:00 | markiza.sk
Liberty Blake Simon
Liberty Blake Simon Foto: Markíza

Je však veľmi privilegovaná tým, že má úžasnú rodinu, ktorá ju akceptuje.

Tragická udalosť na Zámockej ulici v Bratislave, pri ktorej zomreli Matúš a Juraj, žije spoločnosťou aj po necelých dvoch mesiacoch. Hlasom rešpektu sa rozhodla byť aj Univerzita Komenského, ktorá pri tragédii prišla o jedného zo svojich študentov.

„Október 2022 sa stal jedným z najtemnejších mesiacov v histórii Univerzity Komenského. Pri tragédiách na Zochovej a Zámockej ulici zomreli štyria naši študenti. Na Matúšovej smrti je hrozné hlavne to, že sa stal obeťou nenávisti voči ľuďom LGBTI+. Našou úlohou je teraz urobiť všetko pre to, aby sme eliminovali tieto nenávistné prejavy v rámci spoločnosti. Študentstvo sa na univerzite musí cítiť bezpečne bez ohľadu na sexuálnu a rodovú identitu,” vyjadril sa rektor Univerzity Komenského v Bratislave Marek Števček.

Univerzita sa preto rozhodla zapojiť do projektu Koncerty pre Matúša a Juraja - Slovenská tepláreň a usporiadať diskusiu o téme LGBTI+, na ktorej sa zúčastnila aj šéfredaktorka, modelka a charizmatická osobnosť Liberty Blake Simon, ktorá je transrodovou ženou.

Aj ona ešte stále prechádza procesom liečenia a prijatia samej seba, no ako sama povedala, je veľmi privilegovaná tým, že má úžasnú rodinu, ktorá ju akceptuje.

Pozrite si rozhovor so šéfredaktorkou magazínu z oblasti gastronómie a modelkou Liberty Blake Simon, v ktorom tiež povedala, že aj ona má stále predsudky a ľuďom, ktorí ich majú voči nej, odpúšťa.