• Šoubiz
  • Poznáme nových moderátorov Televíznych novín

Poznáme nových moderátorov Televíznych novín

Poznáme nových moderátorov Televíznych novín

Danica Kleinová sa bude striedať s Viktorom Vinczem

V Prvých televíznych novinách, ktoré vysielame o 17:00 sa koncom mesiaca udejú výrazné zmeny. Do moderátorského kresla totiž zasadne celkom nová dvojica, ktorá sa v relácii bude striedať. Šancu sprevádzať divákov svetom dôležitých správ a udalostí dostali Danica Kleinová a Viktor Vincze.

Pre Danicu Kleinovú však moderovanie nebude nijakou novou skúsenosťou. V Televíznych novinách sa totiž objavovala už v roku 1999 v pozícii náhradnej moderátorky po boku Vladimíra Repčíka a Ivana Jandu. Neskôr ste ju mali možnosť vidieť aj v Nočných správach i Rýchlych Televíznych novinách. Za ostatné obdobie vás sprevádzala aj Mimoriadnymi Televíznymi novinami pri tragických situáciách, ako napríklad teroristické útoky v Paríži, v Bruseli, zrážka dvoch lietadiel na Považí  či útok na satirický týždenník Charlie Hebdo. „Na novú výzvu sa veľmi teším a ďakujem, že nám naša televízia dala takúto možnosť. Beriem to s pokoru a veľmi zodpovedne, veď ide o prezentáciu práce celej našej redakcie spravodajstva,“ povedala pre náš web Danica, ktorá prvého júla začína svoj devätnásty rok v Markíze.

Naďalej sa však cíti byť predovšetkým reportérkou. Práve práca v teréne jej dala základ, na ktorom môže stavať. „Nadobudla som skúsenosti zo živých vstupov, ktoré môžem preniesť do moderátorského postu. Oboje mám rovnako rada, oboje sa snažím robiť na sto percent, aby divák dostal plnohodnotnú a dôveryhodnú informáciu, ktorej môže veriť,".

Viktor Vincze je podľa nej už vyprofilovaný redaktor a pomoc služobnej staršej kolegyne potrebovať nebude. „V redakcii spravodajstva všetci pomáhame mladým redaktorom, ktorí k nám nastúpia. Potom už závisí od každého zvlášť, ako to zužitkuje a ako sa prederie. Viktor je úžasný a dokázal, že je šikovný a ja som naňho hrdá. Už nepotrebuje viesť, je totiž plnohodnotným členom redakcie. Navzájom si pomáhame aj teraz,“ dodáva Danica Kleinová.

Danica je preňho vzorom

Slovami chvály na Danicinu adresu nešetrí ani Viktor. Bola to totiž práve ona, ktorá ho v jeho začiatkoch zaúčala do redaktorskej práce. „Danica je neuveriteľná profesionálka, očakávam, že taká istá bude aj pri moderovaní sedemnástok. Ona je pre mnohých začínajúcich novinárov vzorom, a tak isto aj pre mňa. Takže sa pokúsim od nej nachytať nejaké grify,“ hovorí Viktor. Zároveň pre náš web priznal, že z novej výzvy mal zo začiatku trochu strach. „Trochu som sa preľakol, lebo je to veľká zodpovednosť. Zároveň sa však na túto príležitosť veľmi teším a som za ňu úprimne vďačný. Naďalej budem robiť aj redaktora a bude sa snažiť, aby jedna práca neovplyvňovala tú druhú. Mojou úlohou to bude všetko skĺbiť a verím, že sa mi to úspešne podarí,“ dodáva Viktor Vincze.

Naša moderátorka má dôvod na obrovskú radosť. Čaká bábätko K radostnej novine jej zo srdca gratulujeme a prajeme len to najlepšie.

Markíza má najsledovanejšie spravodajstvo: Denne prinášame zaručené informácie Pozrite si nové spoty.

Exkluzívne! Milica Kramerová na žúre stratila obrúčku!Dnes ráno sme stretli Milicu v sprievode Igora Oravca.

Galéria

Najnovšie videá