• Šoubiz
  • Historický míľnik! Zlaticu Puškárovú ocenili popredné zahraničné médiá

Historický míľnik! Zlaticu Puškárovú ocenili popredné zahraničné médiá

Historický míľnik! Zlaticu Puškárovú ocenili popredné zahraničné médiá

Slovensko ide príkladom. Vďaka prísnym opatreniam sa krajina stala vzorom pre zahraničie.

Vďaka tomu, že sa slovenská vláda postavila naozaj zodpovedne po vypuknutí pandémie, je Slovensko príkladom aj pre zahraničie. Kým v Spojených štátoch, Anglicku a Taliansku bojujú s ochorením COVID-19, v našej krajine to podľa štatistík vyzerá tak, že sa podarilo vyhnúť katastrofálnemu scenáru. V najväčších európskych mestách pribúdajú prípady denne v stovkách až v tisícoch, na našom území pribúdajú pozitívne prípady len v jednotkách.

O Zlatici Puškárovej píšu aj v poprednom denníku Financial Times

Financial Times je medzinárodný mienkotvorný denník. V novom vydaní je ústrednou témou koronavírus. V článku rozoberajú vplyv pandémie na Európu. Kým niektoré krajiny ochorenie zasiahlo naozaj nečakane, niektoré sa s nákazou poradili naozaj bravúrne. Medzi tie krajiny patrí aj Slovensko, ktoré sa poslednú dobu objavuje v zahraničných médiách v pozitívnom svetle. Veľa štátov si berie príklad z našej krajiny.

Niet divu, že aj Financial Times spomenul naše opatrenia, vďaka čomu vyhrávame boj s koronavírusom. Nielen rozhodnutia vlády sa dostali do článku, ale aj moderátorka Televízie Markíza, Zlatica Puškárová. Práve ona bola tá, ktorá v priamom prenose požiadala premiéra Igora Matoviča, aby si nasadil ochranné rúško. Bolo to ešte v čase, keď jeho nosenie nebolo povinné. Aj vďaka jej rozhodnutiu sa ľudia nehanbili za rúška a začali ich brať ako povinnosť v záujme ochrany zdravia.

„Keď som išla do štúdia s tromi rúškami, myslela som iba na to, že ak si to dávame my, ľudia sa už nebudú za rúška hanbiť. Ani vo sne by mi nenapadlo, že sa to dostane až do jedného z najprestížnejších novín sveta. Pre novinára je to čosi mimoriadne a priznám sa, že ma to aj profesionálne dojalo. Predovšetkým je ale fantastické, že táto relácia akoby odkliala nosenie rúšok, ktoré nám očividne pomáhajú.," vyjadrila Zlatica svoju radosť.

Najnovšie videá