• Šoubiz
  • Rázny krok kráľovnej: Štyri vnúčatá zbavila kráľovských titulov

Rázny krok kráľovnej: Štyri vnúčatá zbavila kráľovských titulov

Rázny krok kráľovnej: Štyri vnúčatá zbavila kráľovských titulov

Toto rozhodnutie má dobrý dôvod.

Dánska kráľovná Margaréta II., momentálne jediná vládnuca kráľovná v Európe a najdlhšie slúžiaca panovníčka na starom svetadiele, zbavila v stredu štyroch zo svojich ôsmich vnukov ich kráľovských titulov.

Oficiálnym zdôvodnením tohto kroku bolo umožniť štyrom deťom jej najmladšieho syna, princa Joachima, žiť normálnejší život a nasledovať podobné kroky iných kráľovských rodín v Európe.  Joachim (53) má z dvoch manželstiev štyri deti - Nikolaia, Felixa, Henrika a Athenu; tí sú vo veku od desať do 23 rokov.

FOTO:  Profimedia.sk

„Jej Veličenstvo chce svojím rozhodnutím vytvoriť rámec pre štyri vnúčatá, aby mohli v oveľa väčšej miere formovať svoju vlastnú existenciu bez toho, aby ich obmedzovali zretele a povinnosti, ktoré so sebou prináša formálna príslušnosť ku kráľovskému rodu ako k inštitúcii,“ uviedol kráľovský palác.

TIP: Najdojemnejšie momenty pohrebu kráľovnej: Zlomili aj najsilnejších

„Rozhodnutie kráľovnej je v súlade s podobnými zmenami, ktoré v uplynulých rokoch rôznymi spôsobmi uskutočnili aj iné kráľovské rodiny,“ dodal. Ďalšie štyri kráľovnine vnúčatá, ktoré sa narodili 54-ročnému korunnému princovi Frederikovi, si ponechajú svoje tituly, ale po dosiahnutí plnoletosti bude apanáž dostávať len budúci kráľ, princ Christian.

Najnovšie videá