• Šoubiz
  • Záhada po smrti kráľovnej Alžbety II. je vyriešená

Záhada po smrti kráľovnej Alžbety II. je vyriešená

Záhada po smrti kráľovnej Alžbety II. je vyriešená

Zverejnili oficiálnu správu aj fotky.

Camilla, manželka britského kráľa Karola III., vo štvrtok osobne odovzdala desiatky plyšových medvedíkov Paddingtonov detskej charitatívnej organizácii, a poskytla tak nový domov týmto hračkám, ktoré priaznivci zanechali ako poctu zosnulej britskej kráľovnej Alžbete II.

Celý svet riešil záhadu, čo bude s tisíckami plyšákov, ktoré smútiaci položili medzi množstvo kvetinových vencov a odkazov, ktoré boli zanechané pred kráľovskými palácmi a v parkoch v Londýne či Windsore.

FOTKY NÁJDETE V GALÉRII

Plyšové medvedíky boli profesionálne vyčistené. Kráľovná manželka navštívila materskú školu Barnardo's Nursery vo východnom Londýne, kde usporiadala medvedí piknik s marmeládovými sendvičmi a deťom porozdávala Paddingtonov.

Sprevádzali ju herci Hugh Bonneville a Madeleine Harris, ktorí vo filmových adaptáciách detských kníh o Paddingtonovi hrali pána Browna a jeho dcéru Judy. Cesty medvedíka Paddingtona - známeho z rovnomennej knihy i filmu - a kráľovnej Alžbety II. sa spojili vo videoklipe, ktorý bol nakrútený pri príležitosti kráľovninho platinového jubilea. 

Ide o scénku, keď Alžbeta II. prijala - počítačovo animovaného - medvedíka v Buckinghamskom paláci, kde spolu pili popoludňajší čaj. Jeden druhému sa pritom zverili, že pre každý prípad pri sebe vždy nosia marmeládový sendvič - kráľovná vo svojej legendárnej kabelke a Paddington pod klobúčikom.
   

Galéria

Najnovšie videá