• Šoubiz
  • Jana Kirschner o strelcovi zo Zámockej: Je tragédia, že sa vybral takou cestou

Jana Kirschner o strelcovi zo Zámockej: Je tragédia, že sa vybral takou cestou

Jana Kirschner o strelcovi zo Zámockej: Je tragédia, že sa vybral takou cestou

Každý podľa nej cítime nejaké predsudky.

Tragická udalosť zo Zámockej ulice v Bratislave, pri ktorej zomreli násilnou smrťou Matúš a Juraj, žije v spoločnosti aj po necelých dvoch mesiacoch. Hlasom rešpektu sa rozhodla byť aj Univerzita Komenského, ktorá pri tragédii prišla o jedného zo svojich študentov.

„Október 2022 sa stal jedným z najtemnejších mesiacov v histórii Univerzity Komenského. Pri tragédiách na Zochovej a Zámockej ulici zomreli štyria naši študenti. Na Matúšovej smrti je hrozné hlavne to, že sa stal obeťou nenávisti voči ľuďom LGBTI+. Našou úlohou je teraz urobiť všetko pre to, aby sme eliminovali tieto nenávistné prejavy v rámci spoločnosti. Študentstvo sa na univerzite musí cítiť bezpečne bez ohľadu na sexuálnu a rodovú identitu,” vyjadril sa rektor Univerzity Komenského v Bratislave Marek Števček.

Univerzita sa preto rozhodla zapojiť do projektu Koncerty pre Matúša a Juraja - Slovenská tepláreň a usporiadať diskusiu o téme LGBTI+, ktorú hudobne doplnili skupina Para, Tamara Kramar, ale i speváčka Jana Kirchner. Jedna z najobľúbenejších slovenských speváčok priznáva, že odkedy je matkou, tragédie mladých ľudí vníma veľmi intenzívne.

„Nastavenie momentálnej spoločnosti nie je jednoduché a zorientovať sa v tom je naozaj niekedy ťažké, na druhej strane, akokoľvek sa snažíme tento čin pochopiť, je to, samozrejme, neodpustiteľné,“ povedala nám speváčka.

Čo môžeme podľa nej ako spoločnosť spraviť pre to, aby sme sa navzájom viac rešpektovali? Ako sa vyjadrila o strelcovi? Vypočujte si rozhovor so speváčkou.


Najnovšie videá