• Šoubiz
  • Posledná rozlúčka s Lisou Marie Presley: Dojímavé slová mamy Priscilly

Posledná rozlúčka s Lisou Marie Presley: Dojímavé slová mamy Priscilly

Posledná rozlúčka s Lisou Marie Presley: Dojímavé slová mamy Priscilly

Obrad sa konal na legendárnom Gracelande.

Lisa Marie Presley, americká speváčka a jediná dcéra legendárneho „kráľa rokenrolu“ Elvisa Presleyho, zomrela vo štvrtok 12. januára vo veku 54 rokov. V nedeľu (22. januára) sa s ňou rozlúčila rodina a najbližší priatelia. Obrad sa konal v legendárnom Gracelande, kde jej úctu mohli vzdať aj fanúšikovia. Lisa je pochovaná vedľa otca Elvisa a syna Benjamina.

Na obrade predniesla dojímavú reč jej mama Priscilla, ktorá povedala, že jej dcéru všetci ľúbia a má zlomené srdce. S prejavom tiež vystúpila Sarah Ferguson. Frontman skupiny Guns N' Roses zaspieval skladbu November Rain a vystúpila tiež speváčka Alanis Morissette.

Fotografie z poslednej rozlúčky nájdete v galérii.

Jediné Elvisove dieťa

Lisa Marie, ktorá sa narodila v roku 1968 - deväť mesiacov po svadbe svojich rodičov, pokračovala v šľapajach svojho otca a vybudovala si hudobnú kariéru. Vydala tri albumy, pričom z jej debutového štúdiového albumu To Whom It May Concern z roku 2003 sa predali státisíce kópií a získal vo všeobecnosti pozitívne recenzie.

Preslávila sa aj vďaka sérii manželstiev s celebritami: s popovou legendou Michaelom Jacksonom, hercom Nicholasom Cageom a hudobníkmi Dannym Keoughom a Michaelom Lockwoodom.

Z manželstiev sa jej narodili štyri deti vrátane herečky Riley Keough. Jej jediný syn Benjamin Keough spáchal v roku 2020 samovraždu.

Presley sa naposledy na verejnosti objavila v utorok 10. januára večer, keď sa spolu s matkou v Beverley Hills zúčastnili na slávnostnom odovzdávaní cien Zlatý glóbus. Obe s dojatím sledovali, ako Austin Butler preberá cenu pre najlepšieho herca za stvárnenie Elvisa Presleyho v životopisnom hudobnom filme Elvis. Počas emotívneho prejavu sa herec poďakoval rodine Presleyovcov za pomoc a rady, ktoré mu poskytli počas tvorby filmu.

Len niekoľko dní pred tým bola Lisa Marie Presley v Memphise v štáte Tennessee, aby si v Gracelande - rozľahlom sídle, kde Elvis Presley s rodinou žil -, 8. januára pripomenula výročie narodenia svojho otca.

Galéria

Najnovšie videá