• Šoubiz
  • Mala 22, keď sa neubránila. Herečka po prvý raz prehovorila o znásilnení

Mala 22, keď sa neubránila. Herečka po prvý raz prehovorila o znásilnení

Mala 22, keď sa neubránila. Herečka po prvý raz prehovorila o znásilnení

O traume nedokázala rozprávať takmer 30 rokov.

Hviezda filmu Modrá lagúna Brooke Shields (57) sa po prvýkrát verejne vyspovedala z traumatického zážitku, ktorým si prešla ako dvadsaťdvaročná. V tom čase doštudovala na prominentnej súkromnej univerzite Princeton a podľa jej slov sa stretla s mužom z filmového priemyslu, aby spolu prediskutovali jej návrat k herectvu. No nezostalo iba pri tom. Mladú herečku údajne muž po večeri napadol a znásilnil.

Shields sa z traumatického zážitku vyspovedala takmer po tridsiatich rokoch vo svojom novom dokumente s názvom Pretty Baby: Brooke Shields, ktorý mal premiéru na filmovom festivale Sundance. Dokument popri príbehu slávnej herečky sleduje problém zneužívania mladých a zraniteľných ľudí v Hollywoode.

Detaily zo znásilnenia

Filmová hviezda v dokumente popísala zážitok, na ktorý sa celý život snažila zabudnúť. Spomenula si, ako sa po večeri vrátila do hotelovej izby, kam po chvíli prišiel jej spoločník nahý a podľa jej slov na ňu zaútočil.

„Bol na mne a zápasili sme. Bála som sa, že by som sa mohla udusiť alebo niečo, takže som až tak nebojovala. Nie. Iba som úplne stuhla,“ spomína si herečka. „Myslela som, že jedno ,Nie‘ by malo stačiť a iba som si pomyslela ,Preži a vypadni‘,“ doplnila.

Nahé scény ako jedenásťročná

Shields v dokumente ďalej spomína, ako po incidente nastúpila do taxíka a preplakala celú cestu. Keď šéfovi svojej ochranky popísala, čo sa stalo, zareagoval slovami, že to bolo znásilnenie. Herečka však uviedla, že mu vtedy odpovedala, že tomu nie je ochotná uveriť. Jednoducho na to chcela zabudnúť.

Herečka začínala v Hollywoode ako detská hviezda, no už jej prvé roly v útlom veku sprevádzali sexuálne scény a nahota. Vo filme Dievčatko hrala ako jedenásťročná dcéru prostitútky a objavila sa v nahých scénach s vtedy 29-ročným hercom Keithom Carradineom. Neskôr sa ako 15-ročná objavila vo filmoch Modrá lagúna a Nekonečná láska.

Galéria

Najnovšie videá