Po krátkej chorobe zomrel známy český hudobník. Mal iba 55 rokov

Po krátkej chorobe zomrel známy český hudobník. Mal iba 55 rokov
Zdroj: Instagram/plexis.official

Smutnú správu potvrdil manažér skupiny.

Vo veku 55 rokov zomrel v pondelok po krátkej chorobe Petr Hošek, spevák a basgitarista českej punkrockovej skupiny Plexis. Pre spravodajský webový portál Novinky.cz to potvrdil manažér skupiny.

Hošek založil Plexis v roku 1984, skupina prvýkrát vystúpila ešte v tom istom roku na festivale v Českom Meziříčí. Už pred nežnou revolúciou sa kapela zaradila medzi najvýraznejšie punkové formácie na domácej scéne, čoskoro si získala značnú popularitu.

Jej prvý album vyšiel v roku 1990 pod názvom "Půlnoční rebel". Boli na ňom piesne, ktoré skupina hrala v predchádzajúcich rokoch a zreteľne bolo cítiť príklon k rocku. Na ďalších albumoch sa Plexis vrátili k punku - hudbe, ktorá ich definovala od začiatku. Celkovo vydali sedem albumov; posledný v roku 2017 pod názvom "Kašpar v nesnázích".

Vlani v kapele nastala výmena hráčov, čo sa z rôznych dôvodov stalo v minulosti už niekoľkokrát. Skupina sa v novej zostave chystala pripraviť nové skladby a vydať ďalší štúdiový album.

Členovia Plexis prešli aj zložitým obdobím drogovej závislosti, o ktorej spievajú na platni "White Killer" z roku 1992. V čase svojej najväčšej slávy, v roku 1994, si v pražskej Lucerne zahrali ako predkapela amerických Ramones.

Zdieľať

Najnovšie videá