Krásna pocta! Krimi redaktorka Zuzka Ferenčáková sa stala krstnou mamou

Krásna pocta! Krimi redaktorka Zuzka Ferenčáková sa stala krstnou mamou
Zdroj: TV Markíza

Za svoju krstnú mamu si ju vybrali žiaci základnej školy.

Skúsená dlhoročná redaktorka Televíznych novín Zuzana Ferenčáková, ktorá sa venuje najmä krimi témam a v malíčku má aj znalosti o slovenskej mafii, má medzi dospelými divákmi veľa fanúšikov a obdivovateľov. Netušila však, že jej reportáže zaujali aj mladšiu cieľovú skupinu.

Oslovili ju totiž žiaci zo Základnej školy Ľudovíta Štúra z jej rodného mesta. Šalianski žiaci druhého stupňa z vlastnej iniciatívy založili školský časopis, ktorý dostal názov Štúrko. V piatok (27. januára) ho slávnostne pokrstili a za krstnú mamu si vybrali práve Zuzanu.

FOTO:  TV Markíza/ ZŠ Ľudovíta Štúra v Šali

„Je pre mňa veľkou cťou, že si vybrali práve mňa za krstnú mamu školského časopisu. Želám im veľa radosti pri tvorbe aj pri čítaní a množstvo dobrých nápadov. Som nesmierne šťastná, že nám vyrastá nová generácia šikovných budúcich novinárov,” povedala redaktorka Televíznych novín.

Bola milo prekvapená, ako sa už v takom mladom veku zaujímajú žiaci o spoločenské dianie a súhlasí s tým, že je to dôležité už odmalička. „Rodičia by ich nemali vynechávať z rôznych aktivít. Deti treba zapájať a veľa sa rozprávať. Viesť ich k všeobecného rozhľadu a kritickému mysleniu,“ dodala.

FOTO:  TV Markíza/ ZŠ Ľudovíta Štúra v Šali

A čo odporúča, ak sa dieťa túži stať v dospelosti novinárom? „Veľmi veľa komunikácie, zvedavosť, všestranné vedomosti, chuť tvoriť či učiť sa niečo nové. Osobne odporúčam aj čítanie kníh pre širšiu slovnú zásobu,” radí Zuzana. 

Malým budúcim novinárom držíme palce a tešíme sa na to, ako sa raz stretneme v Markíze.

FOTO:  TV Markíza/ ZŠ Ľudovíta Štúra v Šali
Zdieľať

Najnovšie videá