Slovenského herca obvinili zo zabitia priateľa

Slovenského herca obvinili zo zabitia priateľa
Zdroj: Instagram/michalgodar

Zvrat prípadu prišiel po niekoľkomesačnom vyšetrovaní.

Nečakaný zvrat po vyše dvoch mesiacoch. Denník Nový čas prišiel s informáciou, že po smrti nádejného 29-ročného herca Michala Godára prebiehalo vyšetrovanie a podľa polície to nebola náhoda. Obvinenie z usmrtenia vzniesla voči jeho priateľovi, hercovi Martinovi Ďurkáčovi (31).

Michal prišiel 23. novembra 2022 do Prešova a po tom, čo strávil u neho noc, bol ráno mŕtvy. Martin, ktorý hviezdil vo viacerých muzikáloch a divadelných inscenáciách a poznať ho môžete aj z rodinných prípadov, bol tak posledný, kto videl Michala živého.

Denník uvádza citáciu hovorcu prešovskej krajskej polície Daniela Džobanika: „Na základe doposiaľ zhromaždených dôkazov a vykonaného znaleckého dokazovania bolo 18. 1. 2023 vznesené obvinenie konkrétnej osobe pre trestný čin zabitia.“ Viac informácií polícia poskytnúť odmietla.

Rodina obvineného herca sa pre Nový čas vyjadrila, že je zronená a Martin na tom nie je o nič lepšie a všetko rieši už právnik. Podľa advokáta Pavola Biroša podali proti obvineniu sťažnosť a jeho klient kategoricky odmieta vinu.

Dvojica sa stretávala sedem rokov. Martin po tragédii povedal, že sa priateľa snažil oživiť, no nepodarilo sa mu to. „Ja som spal a zobudil sa na to, ako sa Miško nevie nadýchnuť a následne nato vyvrátil krv. Oživoval som ho. Už sa nedalo,“ povedal vtedy.

Zdieľať

Najnovšie videá