• Šoubiz
  • George Clooney v novej úlohe. Nebude to po prvý raz

George Clooney v novej úlohe. Nebude to po prvý raz

George Clooney v novej úlohe. Nebude to po prvý raz

Hollywoodska hviezda George Clooney bude režírovať remake francúzskeho špionážneho televízneho seriálu Le Bureau des légendes v angličtine.

Nová verzia seriálu sa bude volať The Department. Jeho výroba sa začne v priebehu tohto roka. Americké médiá ho prirovnávajú k úspešnému seriálu Homeland (V mene vlasti), ktorý kombinuje prvky špionáže a geopolitiky.

„Tak ako Homeland povýšil globálnu špionáž na novú úroveň, The Department zavedie divákov ešte hlbšie do sveta intríg a úskokov s komplikovanými postavami, ktoré bojujú s vlastnými démonmi,“ uviedla americká televízna stanica Showtime.

Le Bureau des légendes bol pre francúzsku televíznu stanicu Canal+ obrovským medzinárodným hitom a predal sa do vyše 100 krajín. Ako realistický ho ocenila aj skutočná francúzska tajná služba DGSE (Generálne riaditeľstvo pre vonkajšiu bezpečnosť).

Pôvodný seriál má doteraz päť sérií (2015 - 2020) a spolu 50 častí. Vytvoril ho francúzsky režisér a scenárista Éric Rochant.

George Clooney, dvojnásobný držiteľ Oscara, predtým režíroval seriály Unscripted a Hlava 22, aj celovečerné filmy Milujte svojho zabijaka (2002), Dobrú noc a veľa šťastia (2005), Deň zrady (2011), Pamiatkari (2014) či Polnočné nebo (2020).

Najnovšie videá