• Šoubiz
  • Princ Harry na súde nič netají: Desivé spomienky z minulého vzťahu

Princ Harry na súde nič netají: Desivé spomienky z minulého vzťahu

Princ Harry na súde nič netají: Desivé spomienky z minulého vzťahu

Princ zverejnil naozaj šokujúce informácie.

Predbežné súdne pojednávanie pokračuje a princ Harry prišiel na Kráľovský súdny dvor v Londýne aj v utorok a vo svojej výpovedi okrem iného tvrdil, že kráľovská rodina pred ním zatajovala informácie o nelegálnom odpočúvaní, pretože nechcela, aby podal žalobu.

Princ spolu s ďalšími osobnosťami vlani obvinili vydavateľstvo Associated Newspapers, ktoré vydáva bulvárny denník Daily Mail, z nezákonného získavania informácií. Vo videu sa dozviete, čo bolo doteraz zverejnené.

Druhý deň - šokujúce princove svedectvá

Harry opísal, ako jeho bývalá priateľka Chlesy Davy musela zvládnuť desivý zážitok, keď sa na ňu nahrnuli fotografi na dovolenke po tom, čo vraj Mail of Sunday zverejnil jej polohu. Podľa jeho slov mala pocit, že je prenasledovaná a on sa bál, že preto ukončí ich vzťah, píše magazín Hello!.

„Pre Chelsy to bolo strašné. Mala pocit, že ju prenasledujú a bolo to desivé aj pre mňa, pretože som nemohol nič urobiť, aby som to zastavil, pretože bola ‚v mojom svete‘,“ vyjadril sa princ s tým, že aj v tomto prípade vydavateľstvo získalo informácie o nich dvoch nezákonnou cestou.

Ďalším veľmi šokujúcim vyjadrením vojvodu je, že podľa neho mu „inštitúcia“ (kráľovská rodina) zatajovala informácie o možnosti podniknúť právne kroky v prípade hacknutia ich mobilov. To, že tak môže urobiť, zistil až v roku 2018. „Nepochybne mi dlho zatajovali informácie o hackovaní telefónov a to sa mi ukázalo až v posledných rokoch,“ povedal a uviedol, že sa mu otvorili oči, až keď sa sám začal radiť s právnikmi po svojej vlastnej línii, píše BBC

​Princove vyhlásenia podrobne opisujú viaceré príbehy, ktoré boli podľa neho založené na súkromných informáciách, ktoré získali nezákonne. Kritizuje napríklad článok, v ktorom bola uvedená jeho reakcia a taktiež aj reakcia jeho brata na zverejnenie fotografií jeho umierajúcej matky v talianskych médiách.

„V tom čase sme boli s bratom relatívne mladí (mal som len 21) a viedli sme súkromné rozhovory o fotografiách našej mŕtvej matky, ktoré boli zverejnené.“

Associated Newspapers tieto obvinenia odmieta a usiluje sa dosiahnuť to, aby súd celú žalobu hneď na začiatku zamietol pre údajnú premlčanosť. Niekoľkodňové predbežné pojednávanie má rozhodnúť o tom, či bude prípad pokračovať hlavným pojednávaním. Spomínaný škandál odštartoval už v roku 2006, keď sa novinári denníka News of the World nabúrali do telefónov a hlasových schránok členov britskej kráľovskej rodiny, celebrít a obetí vrážd.

 

Najnovšie videá