Video, ako polícia zneškodnila strelkyňu v škole, nenechalo nikoho chladným. Pomáhajú aj celebrity

Video, ako polícia zneškodnila strelkyňu v škole, nenechalo nikoho chladným. Pomáhajú aj celebrity
Zdroj: TASR/ AP/ Profimedia.sk

Po útoku v škole v Nashville sa na pomoc pridávajú aj známe osobnosti.

Tri deti a troch dospelých zastrelila v pondelok útočníčka na súkromnej kresťanskej základnej škole v meste Nashville v americkom štáte Tennessee. Podozrivú strelkyňu zastrelili počas zásahu policajti. Tragický incident sa odohral na presbyteriánskej základnej škole pre približne 200 žiakov. Počas jej vyčíňania prišlo o život šesť ľudí vrátane troch detí vo veku deväť rokov. 

Tragická udalosť nenechala chladných ani známe osobnosti. Tie sa tiež zapojili do zbierky na GoFundMe, ktorou chcú pomôcť rodinám šiestich obetí pondelkovej streľby. Medzi obeťami bol aj 9-ročný William Kinney. Jeho rodina dostala zatiaľ finančný dar od bývalého rozohrávača z Bears Jaya Cutlera, ktorý žije v Nashville. Zbierka pre Kinneyovcov prekročila cieľ 50-tisíc dolárov a dary pribúdajú. Píše TMZ.com.

Na veľkú zbierku prispela aj bývalá hviezda seriálu Bachelorette Kaitlyn Bristowe, pridala sa aj herečka a manželka hviezdneho golfistu Brooksa Koepku Jena Sims a aj syn speváka Johnnyho Casha John Carter Cash.

Ako po každej streľbe sa opäť otvorila téma legálnej držby zbraní. Nie je ľahostajná ani známym osobnostiam, ktoré už verejne vystúpili aj prostredníctvom sociálnych sietí. Medzi nimi napríklad Kerry Washington, Kevin Bacon, LeAnn Rimes či oscarová hviezda Jamie Lee Curtis. 

Útočníčka bola bývalou žiačkou školy

Podľa polície bola 28-ročná strelkyňa bývalou študentkou tejto školy. Náčelník miestnej polície John Drake neskôr identifikoval podozrivú ako Audrey Hale. Podľa neho bola transrodovou osobou. Domnelá páchateľka zanechala po sebe manifest, ktorý „naznačuje, že k streľbám malo dôjsť na viacerých miestach a škola bola jednou z nich“, povedal Drake. Policajti takisto získali podrobnú mapu školy s vchodmi do budovy. Motív útoku zatiaľ nie je známy.

Miestne úrady uviedli, že Hale pred útokom neregistrovali ako nebezpečnú osobu. Polícia dodala, že navštevovala lekára pre emocionálnu poruchu.

Americký prezident Joe Biden v spojitosti s tragickou streľbou na súkromnej kresťanskej základnej škole povedal, že násilie páchané strelnými zbraňami v USA „trhá dušu“ tejto krajiny. „Je to proste choré,“ povedal Biden v Bielom dome a ocenil políciu za rýchlu reakciu.

Pozrite si video z policajného zásahu, pri ktorom zneškodnili útočníčku v škole. Pozor, video nie je vhodné pre citlivé a maloleté osoby. 

Zdieľať

Najnovšie videá