• Šoubiz
  • Móda z Met Gala 2023: Kardashianka odetá len v perlách

Móda z Met Gala 2023: Kardashianka odetá len v perlách

Móda z Met Gala 2023: Kardashianka odetá len v perlách

Dua Lipa bola ako princezná, Doja Cat prišla premenená na mačku.

Met Gala je každoročná benefičná udalosť, kde móda naberá nový rozmer. Prvýkrát sa uskutočnila v roku 1948 a odvtedy patrí k jednej z najvýznamnejších udalostí módneho sveta. A nielen ukážkou módy, ale aj významnou benefičnou akciou. V posledných rokoch sa podarilo získať milióny dolárov na podporu Costume Institute, ktorý využíva získané finančné prostriedky na rozšírenie zbierky diel a na podporu výstav, umelcov a programov inštitútu na rozvoj umenia. Tento rok sa cena lístka vyšplhala až na 50 000 dolárov.

Módny večer sa nesie vždy v predpísanej téme. Tohtoročné gala vzdalo hold legendárnemu návrhárovi Karlovi Lagerfeldovi, ktorý (nielen) módny svet opustil v roku 2019. Téma večera a zároveň názov výstavy, ktorá bude v Metropolitnom múzeu verejnosti otvorená od 5. mája, nesie názov „Karl Lagerfeld: A Line of beauty” (Karl Lagerfeld: Línia krásy). Dress code večera znel jednoducho: „Na počesť Karla”. V tomto duchu sa niesli všetky outfity prítomných hostí. Na jedinečných schodoch múzea preto zažiarili archívne kúsky módneho domu Chanel, tvíd, čierno-biele kombinácie aj poznávacie detaily, ktorými si hviezdy uctili pamiatku dizajnérskeho velikána. O extravaganciu rozhodne nebola núdza!

Galéria

Dua Lipa ako princezná

Speváčka sa počas večera predstavila aj ako jedna zo spoluhostiteliek a aj preto siahla po vintage róbe z archívu módneho domu Chanel. Model prvýkrát uzrel svetlo v roku 1992 a bol súčasťou Haute Couture kolekcie na jeseň/zimu. Celý look rozžiaril diamantový náhrdelník od Tiffany & Co. Speváčka je prvou osobou, ktorá kedy mala na sebe legendárny náhrdelník Lucida Star Necklace v údajnej hodnote viac ako 10 miliónov dolárov. Vsadený diamant obrovských rozmerov je jedným z najväčších diamantov na svete a má viac ako 100 karátov.

Doja Cat premenená na mačku

Extravagantná speváčka ostala verná svojmu štýlu a zmenila sa na nepoznanie. Okrem dychberúcej róby od Oscara de la Rentu, svoj look doplnila naozaj netradične. Vzdala hold Lagerfeldovej populárnej mačke Choupette a doslova sa na ňu premenila. Tvár si nechala dotvoriť profesionálnymi maskérmi, ktorí jej pridadli FX protézy, aby vyzerala ako mačka. A výsledok je neuveriteľný. Súčasťou šiat bola aj kukla s uškami pre dokonalý výsledok. Samotné šaty trvalo vyrobiť takmer 5000 hodín, keďže ich zdobí viac ako 350 tisíc ručne vyšívaných guľôčkových korálikov.

Kim Kardashian zahalená len v perlách

Pred slávnostným večerom kolovali domnienky, že klan Kardashian-Jenner dostal stopku na Met gala, avšak nakoniec sa slávne sestry objavili vo veľkom štýle. A, ako inak, svojím outfitom najviac zaujala Kim Kardashian. Look jej na mieru pripravili v módnom dome Schiaparelli a inšpiráciou boli nesmrteľné perly. Z tých boli vlastne celé šaty vyrobené. Dopĺňal ich vypasovaný saténový korzet a plášť s dlhou vlečkou. Kim tiež prezradila, že všetky perly sú pravé.

Outfity zhodnotila módna stylistka a redaktorka Lenka Bohunická.

Najnovšie videá