• Šoubiz
  • Uznávaný slovenský lekár napísal, čo sa pravdepodobne stalo Danielovi Heribanovi

Uznávaný slovenský lekár napísal, čo sa pravdepodobne stalo Danielovi Heribanovi

Uznávaný slovenský lekár napísal, čo sa pravdepodobne stalo Danielovi Heribanovi

Upozornil, že mnohé ochorenia sú aj pri rýchlej diagnostike napriek pokroku medicíny aj dnes smrteľné.

Náhla a nečakaná smrť Daniela Heribana v stredu 24. mája zasiahla celé Slovensko. Hlboký zármutok prežívajú jeho rodina a najbližší. Kolegovia, kamaráti a aj fanúšikovia si v stredu zaspomínali na veľký herecký a hudobný talent a na sociálnych sieťach mu posielali odkazy do neba.

Ako to však už býva, práve na Instagrame a Facebooku sa objavili aj rôzne špekulatívne vyjadrenia ohľadom príčiny smrti mladého umelca. Na tie reagoval uznávaný slovenský lekár, internista a primár Milan Kulkovský.

„Je mi ľúto, že sa okamžite začali šíriť zaručené informácie o tom, že príčinou smrti je vakcína. Občas mám pocit, že veľká časť populácie nadobudla pocit, že pred pandémiou nedochádzalo k náhlym úmrtiam mladých ľudí,“ napísal lekár s tým, že mnohé ochorenia sú aj pri rýchlej diagnostike napriek pokroku medicíny aj dnes smrteľné.

„Podľa dostupných informácií je na základe mojich skúseností pravdepodobnou príčinou náhleho skonania Daniela Heribana akútna disekcia aorty, ktorá sa žiaľ prejavuje často nešpecificky, napríklad bolesťami chrbta. Menej pravdepodobnou príčinou je srdcový infarkt. Svoj názor som písať nechcel, no hnevajú ma šíriace sa ‚zaručené‘ informácie konšpirátorov, ktorí zbytočne zneužívajú túto obrovskú tragédiu,“ vyjadril sa Kulkovský.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Milan Kulkovský (@kulkovskymilan)

Galéria

Najnovšie videá