• Šoubiz
  • Tina Turner a jej ikonické outfity: Vedeli ste, že preslávila tieto šaty?

Tina Turner a jej ikonické outfity: Vedeli ste, že preslávila tieto šaty?

Tina Turner a jej ikonické outfity: Vedeli ste, že preslávila tieto šaty?

Dnes ich milujú všetky celebrity, ale rokenrolová kráľovná ich nosila ako prvá. Pozrite si jej najpútavejšie outfity, ktorými prepísala históriu.

Vychutnajte si to najlepšie z jej módnej éry, v ktorej diktovala trendy a tie sa nosia dodnes.

​Zrodila sa hviezda

Tina Turner začala svoju kariéru s trendom, ktorý následne nosila ďalších päť desaťročí - množstvo trblietavých materiálov, flitrov a štrasu. V začiatkoch nosila šaty s midi dĺžkou a obopnutým strihom, ktorý zvýrazňoval jej krivky. Fotografia s partnerom Ikom Turnerom z roku 1962 to potvrdzuje.

Tina a Ike Turner
Tina a Ike Turner v roku 1962.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Strapce nad zlato

Veľká zmena prišla v roku 1969, kedy Tina našla svoj charakteristický štýl. Kaskádové šaty so strapcami s čo najkratšou dĺžkou. Vďaka tomu sa preslávili aj jej nohy, ktoré v šatách vynikli.

Tina Turner
Tina Turner v strapcových šatách.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Skracovanie vo veľkom

Keď sa dostala na vrchol rebríčkov, dĺžka outfitov sa stále skracovala a skracovala. A pridali sa k tomu aj ultra vysoké rozparky, ktoré boli jej ideou. Začiatkom 70. rokov spojila sily s legendárnym návrhárom Bobom Mackiem. „Tina v tom čase nemala žiadne peniaze. Keď bola v Európe, kúpila si naozaj lacné večerné róby z džerseja a priniesla mi ich. Stál som s ňou pred zrkadlom a začal strihať. Povedala: ‚Tu ešte trochu vyššie‘ a ja som strihal a strihal,“ opísal spoluprácu s ňou pre magazín Billboard.

Tina Turner
Tina Turner v kreácii od Boba Mackieho.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Tina bola prvá

Nezaprela v sebe trendsetterku a ako prvá preslávila ikonické „naked dress“ (nahé šaty), ktoré dnes milujú Kardashianky aj mnohé hollywoodske hviezdy.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Bob Mackie (@bobmackie)

Nohy na výstave

Tina spustila veľký comeback v 80. rokoch po jej rozchode s manželom a hudobným partnerom Ikeom Turnerom a predstavila svetu svoju nablýskanú rokenrolovú šou. Jedna vec však zostala nezmenená: rozparky siahali šialene vysoko. To jej ostalo až do posledných vystúpení, ako si ju aj my budeme navždy pamätať.

​Pozrite si vo fotogalérii ďalšie ikonické outfity v podaní Tiny Turner.

Galéria

Najnovšie videá