• Šoubiz
  • Kráľovská rodina rieši ďalší škandál: Zasahovala polícia

Kráľovská rodina rieši ďalší škandál: Zasahovala polícia

Kráľovská rodina rieši ďalší škandál: Zasahovala polícia

Vzdali sa dobrovoľne.

Britská polícia zadržala trojicu aktivistiek z organizácie Animal Rising, ktoré z panstva Sandringham patriaceho britskému kráľovi Karolovi III., ukradli tri jahňatá. Svojou akciou chceli jahňatá zachrániť pred bitúnkom a odsúdiť chov zvierat ako potravy pre ľudí. V noci na piatok o tom informovala televízia BFM.

V tlačovej správe Animal Rising uvádza, že záchranná operácia bola vykonaná v stredu večer a jej aktérky oblečené v ružových tričkách sa po nej vzdali polícii. Polícia v Norfolku vo svojom vyhlásení potvrdila, že tri ženy dobrovoľne išli na policajnú stanicu Slough neďaleko Windsoru a boli zatknuté pre podozrenie z krádeže.

Aktivistky kradnú z panstva britského kráľa jahňatá.
Aktivistky kradli z panstva britského kráľa jahňatá.  |  FOTO:  Twitter/Animal Rising

​Táto akcia však predstavuje len začiatok série ďalších operácií na záchranu zvierat, ktoré má Animal Rising v úmysle vykonať počas leta s cieľom zvýšiť informovanosť Britov o nutnosti zmeniť svoje stravovanie, upozornila organizácia Animal Rising.

Panstvo Sandringham, pozostávajúce z niekoľko tisíc hektárov lesov, polí a záhrad, patrí kráľovskej rodine už päť generácií a Karol III. ho zdedil po smrti svojej matky kráľovnej Alžbety II.

Najnovšie videá