• Šoubiz
  • Dana Heribana odprevadil posledný potlesk. Bol neutíchajúci

Dana Heribana odprevadil posledný potlesk. Bol neutíchajúci

Na verejnej rozlúčke bola aj hercova milovaná manželka Kamila, ktorá prijímala kondolencie.

V stredu 24. mája otriasla Slovenskom smutná správa. Odišiel veľký talent, herec a hudobník Daniel Heriban. Podľa oficiálnych informácií bola príčinou jeho smrti disekcia aorty, čomu predchádzali aj silné bolesti chrbta.

Herca pochovali cez víkend v tichosti počas súkromného obradu v kruhu rodiny a najbližších. V utorok 30. mája sa s Danom rozlúčila aj široká verejnosť. Pietna spomienka sa začala v novej budove SND o 11.00 h. Brány divadla sa otvorili už po desiatej a ľudia húfne začali prichádzať, aby svojmu obľúbencovi vzdali hold. Niektorí sa prišli rozlúčiť až z Levíc či Lučenca.

Kondolencie manželke Kamile

Prítomní boli aj jeho viacerí hereckí kolegovia ako František Kovár, Ján Greššo, Karin Haydu, Ľubomír Pavlovič, Dano Dangl, Marek Majeský s manželkou Janou, Matej Landl, Vlado Kobielsky, Zuzana Kubovčíková Šebová, Michal Kubovčík, Petra Polnišová, Juraj Loj či Jozef Vajda. 

V priestoroch divadla bola aj Danova milovaná manželka Kamila, ktorá prijíma kondolencie. Sála sa zaplnila do posledného miesta. 

Galéria

​Rozlúčkové reči

V sále zazneli viaceré Danielove skladby a bol tak počuť jeho nezabudnuteľný hlas. Prvú spomienkovú reč mal publicista Michal Havran. K mikrofónu sa postavila aj herečka Jana Oľhová: „Sme zaskočení. Každý poznáme kúsok teba, ale tvoja mama, otec, sestra, žena a deti ťa poznali najlepšie. Lúčim sa s tebou, priateľ môj.“

Prítomní v sále mali možnosť vidieť aj viaceré ukážky z jeho hereckej tvorby. Práve jeho umeleckú kariéru zhrnul na javisku slovenský teatrológ Karol Mišovic. Dramatik Viliam Klimáček povedal, že neexistujú žiadne vhodné slová. Netuší, či existuje budúci život, no ak áno, Dano by mohol byť morský koník a on ryba. Aby si spolu poplávali a pritom mlčali, lebo načo slová.

Nikto netušil, ako šialene málo času bude mať

Riaditeľka Činohry SND Miriam Kičiňová sa poďakovala za všetko, čo Dano Heriban pre činohru urobil a znamenal. Na javisko sa postavili aj jeho spolužiaci z VŠMU. Renáta Ryníková sa prihovorila slovami, že Daniel svoj prvý album pesničiek pre deti nazval Čosi úsmevné a rovnako tak by sa mohla volať aj ich kniha spomienok na ich kamaráta. Povedala, že škoda, že všetko to úsmevné, čo ho sprevádzalo, mu nezostalo až do konca. „To, čo sa minulý týždeň stalo, je všetko možné, len nie úsmevné.“ Podľa jej slov chcel mať viac času na svojich synov a Kamilku. Vedel, čo je v živote dôležité a vedel, ako chce využiť svoj čas. Nikto však netušil, ako šialene málo ho bude. 

Petra Polnišová a Michal Kubovčík rozplakali a zároveň aj rozosmiali celú sálu

Za rodinu Horná Dolná prišli vyjadriť úprimnú sústrasť Michal Kubovčík a Petra Polnišová. Ich rozlúčková reč všetkých v sále striedavo rozplakala a rozosmiala. Brmbalíkova seriálová partnerka povedala, že sa tu dole po jeho odchode nevedia nadýchnuť, akoby došiel kyslík. Na záver neudržala emócie a rozplakala sa.

Na konci rozlúčky plnej spomienok a emócií sa zatiahla nad javiskom opona a zaznel neutíchajúci potlesk. 

Vypočujte si časť prejavu Petry Polnišovej a Michla Kubovčíka vo videu.

Veľká sála divadla sa zaplnila do posledného miesta

Najnovšie videá