• Šoubiz
  • Kate s ústami dokorán: Prehovoril odčítavač z pier

Kate s ústami dokorán: Prehovoril odčítavač z pier

Kate s ústami dokorán: Prehovoril odčítavač z pier

Jej výraz hovorí za všetko.

Jordánsky korunný princ Husajn bin Abdalláh si vo štvrtok v kráľovskom paláci v Ammáne zobral za manželku saudskoarabskú architektku Radžwu as-Sajf. Svadba sa konala podľa tradičného islamského obradu.

Na svadobnom obrade 28-ročného korunného princa, najstaršieho syna jordánskeho kráľa Abdalláha II., s Radžwou as-Sajf, ktorá pochádza z prominentnej saudskoarabskej rodiny, sa zúčastnilo množstvo zahraničných štátnych predstaviteľov a panovníkov vrátane britského princa Williama s manželkou Kate.

Princa a princeznú z Walesu privítali po príchode do paláca kráľ Abdalláh II. a kráľovná Rania. Štvorica sa naposledy stretla na korunovácii kráľa Karola III. v máji. 

Býva zvykom, že pri podobných udalostiach striehnu odčítavači z pier, aby zistili, čo si členovia kráľovskej rodiny medzi sebou hovorili. Inak to nebolo ani tentoraz. Kráľovná Rania podľa neho povedala v krátkom rozhovore princovi Williamovi: „Boli takí dobrí.“ I keď nie je jasné, na koho narážala, zjavne mala na mysli ich deti - princeznú Charlotte a princov Georgea a Louisa, píše Daily Mail. Pripojil sa aj kráľ Abdalláh II., keď povedal: „Áno, pamätám si to. Bolo to krásne.“

Po tom, čo sa na začiatku konverzácie kráľ a kráľovná zdvorilostne opýtali Williama a Kate, ako sa majú, zaznela rovnaká otázka smerom ku kráľovskému páru: „Deje sa toho veľa. Teším sa, keď po tomto pôjdem na dovolenku.“ William a Kate zhodne povedali: „Ó, môj Bože“, načo Kate dodala: „Vidíme sa na recepcii.“ 

Pozrite si video z ich príchodu ako aj spomínaný rozhovor:

​Svadba sa konala v jordánskom kráľovskom paláci Zahrán podľa tradičných islamských zvyklostí. Obrad sa nazýva katb al-kitáb a ide o podpis svadobnej zmluvy, ktorú okrem mladomanželov podpísali aj otcovia ženícha a nevesty.

Agentúra AP sa domnieva, že táto kráľovská svadba má pre Jordánsko a celý región mimoriadny význam, keďže symbolizuje kontinuitu v tejto blízkovýchodnej krajine. Mohla by tiež pomôcť Jordánsku nadviazať lepšie vzťahy so susednou Saudskou Arábiou, ktorá je bohatá na ropu.

Galéria

Najnovšie videá