• Šoubiz
  • Natália Bagárová o najťažšom období života: Chcela skočiť z okna

Natália Bagárová o najťažšom období života: Chcela skočiť z okna

Natália Bagárová o najťažšom období života: Chcela skočiť z okna

Speváčka prehovorila o svojej diagnóze a dúfa, že pomôže ostatným.

Česká speváčka a sestra Moniky Bagárovej (29), Natália Bagárová (23), si prešla naozaj náročným obdobím. Mladá hudobníčka otvorene prehovorila o psychických problémoch, ktoré vyústili do stavov úzkostí, ktoré ju priviedli k myšlienke spáchať samovraždu.

Natália sa rozhodla otvorene podeliť o svoju diagnózu na Instagrame, kde ju sleduje 200-tisíc ľudí. Svojím príbehom tak chce povzbudiť aj iných ľudí, ktorí sa necítia dobre, aby sa nehanbili a vyhľadali odbornú pomoc.

„Ľudia by mali byť k sebe vľúdni a uvedomiť si, že je to choroba ako každý iná. Neodsudzujeme ostatných za rakovinu, neodsudzujme ani za ochorenia nervového systému,“ napísala na sociálnej sieti.

Začiatok bludného kruhu

Natália na začiatku nevedela, čo je spúšťačom jej psychických problémov. Depresie ju doslova pripútali o posteľ, pretože niekedy nevedela vstať ani sa umyť: „Museli ma umývať, schudla som až 15 kíl. Plakala som, nechcela som žiť, strácala som samú seba.“

Najhoršie chvíle prišli vtedy, keď sa bála, že by mohla niekomu ublížiť. „Dostala som panický záchvat. Bála som sa tráviť čas s Ruminkou, pretože mi napadali tie najhoršie scenáre, ktoré nedokážete zastaviť.“

Diagnóza

Speváčke diagnostikovali ochorenie obsedantno-kompulzívnu poruchu (OCD). „Mala som samovražedné myšlienky, že skočím z okna. Stála som pri okne a hovorila som si, že je koniec. V týchto momentoch som zdvihla telefón a zavolala rodičom. Moja mama si brávala voľno z práce. Jeden deň som mala takú úzkosť, že som zavolala na krízovú linku a išla som do krízového centra, kde som sa dozvedela svoju diagnózu,“ napísala.

Natália naspievala novú pesničku Linka bezpečí, ktorá by mohla pomôcť ostatným. Aj keď nemôže povedať, že je zdravá, tak rodina, najbližší a liečba jej pomohli dostať sa z toho najhoršieho.

Ak máte pocit, že ste sa v týchto riadkoch našli alebo máte iné psychické problémy, neváhajte a vyhľadajte pomoc.

Linka dôvery Nezábudka 0800 800 566

Krízová linka pomoci 0800 500 333

Pozrite si rozhovor s Monikou Bagárovou z januára

Najnovšie videá