• Šoubiz
  • Noël Czuczor musel kompletne zmeniť imidž: Vlasy aj kilá dolu

Noël Czuczor musel kompletne zmeniť imidž: Vlasy aj kilá dolu

Noël Czuczor musel kompletne zmeniť imidž: Vlasy aj kilá dolu

Do jednej zo svojich životných úloh dal všetko.

Niektoré roly vo filme si vyžadujú aj mnohokrát náročné podmienky pre maximálnu autentickosť na plátne, než len to, aby sa do nich herci vžili.

Herec Noël Czuczor, ktorý vo filme Správa od režiséra Petra Bebjaka stvárnil postavu Alfréda Wetzlera, mladého slovenského žida, musel radikálne schudnúť a zbaviť sa svojich vlasov.

Ako napísal Noel, fotka, o ktorú sa podelil s fanúšikmi, nebola fotená pre oči verejnosti a možno na nej vidieť zvyšky neho a začiatky niekoho iného. „Bolo to asi mesiac pred začatím nakrúcania. Nevydržal som to a nechal si vlasy ošklbať z hlavy strojčekom na strihanie psov. Všetka tá príprava už akosi v mojom vnútri vrela. Fotka bola fotená hneď po strihaní a mala mi dovoliť vidieť sa inak, bližšie smerom k tomu, čo ma najbližších šesť mesiacov malo čakať,“ opísal ešte v januári 2021 herec. 

Pripomeňte si, akou transformáciou musel Noel pre filmovú úlohu prejsť.

Na ďalšie fotky sa prekliknete šípkou vpravo (priamo na fotke):

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Noël (@iamnoelczuczor)

O filme Správa

Siedmeho apríla 1944 sa dvaja mladí slovenskí Židia, Alfréd Wetzler a Rudolf Vrba, ukryli v jame pod kopou drevených brvien v prísne stráženom tábore smrti v Osvienčime. Pri sebe mali zápisky o počtoch ľudí v transportoch, poznámky o fungovaní tábora a označenia nádob s cyklonom B, ktorý sa používal v plynových komorách. Cieľom úteku tak nebolo zachrániť si vlastný život, ale zabrániť umieraniu tisícov ľudí. Keď sa im po troch dňoch podarilo z tábora utiecť a cez hory prejsť až na Slovensko, čakala ich tá náročnejšia časť - presvedčiť o týchto hrôzach zvyšok sveta. Ich správa o genocíde sa tajnými cestami dostala až do rúk Winstona Churchilla a Franklina D. Roosevelta a zasiahla do vývoja 2. svetovej vojny.

Príbeh plný napätia a emócií osloví diváka napínavou drámou úteku, absurditou vývoja dejín, ale aj vnútornou silou muža, ktorý sa postavil proti zvrátenosti systému.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Noël (@iamnoelczuczor)

Film režiséra Petra Bebjaka Správa - už teraz na Voyo.

Najnovšie videá