• Šoubiz
  • Po dlhých rokoch to prišlo. Rytmus oznámil veľkú novinu, fanúšikovia šaleli

Po dlhých rokoch to prišlo. Rytmus oznámil veľkú novinu, fanúšikovia šaleli

Pražská O2 arena praskala vo švíkoch. Fanúšikovia šaleli a ani sa im nečudujeme.

Pražská O2 arena praskala vo švíkoch. Slováci aj Česi si v sobotu 23. septembra nenechali ujsť najväčšiu rapovú šou v histórii oboch krajín. Legendárne zoskupenie Kontrafakt sa rozhodlo osláviť 20 rokov na scéne naozaj veľkolepo. Fanúšikom sa o zážitok nepostarali len nezabudnuteľnými skladbami, ale aj veľkou šou naokolo. 

Len pódium, na ktorom sme ich mohli vidieť, stálo viac ako 700-tisíc eur. O architektúru sa postaral dizajnér Martin Hruška, ktorý má na konte aj šou svetoznámych interpretov. Ten potvrdil, že väčšie pódium na česko-slovenskej pôde ešte nestaval. V O2 arene tak nechýbala ani LED obrazovka s veľkosťou osemposchodového paneláka či obrovské predmety, ktoré sa fanúšikom presúvali nad hlavou. Jedným z nich bol aj veľký mesiac a pôsobilo to naozaj efektne. 

Na šou pracovali ľudia z piatich krajín. Na tom, že koncert nabral svetové rozmery, sa rozhodne podieľali aj promotéri Tomáš Snášel, David Snášel a Jiří Pikrt z Mafia Records.

Galéria

​Na pódium si chalani z Kontrafaktu prizvali aj známych hostí. Medzi nimi nechýbala dlhoročná kamarátka a spolupracovníčka Tina, Ben Cristovao, DJ Wich, Viktor Sheen, Calin a z mladej rapovej generácie vystúpili Mirez, Dalyb a Zayo. 

Počas dvojhodinovej šou odzneli tie najväčšie hity. Hudobníci a producenti Tvoj Tatko Records Patrik Rytmus Vrbovský, Ego a Anys zahrali fanúšikom spolu s prídavkami 40 skladieb - medzi nimi napríklad Moji ľudia, Temeraf, Reklama na rap, Keď sa vozíme, Zlatokopky, Dáva mi, Stokujeme vonku či Deti stratenej generácie. 

Kto si nestihol kúpiť lístok na koncert v Prahe, nemusí smútiť. Šou Kontrafaktu si môžete vychutnať už 9. 2. 2024 v Bratislave v TIPOS Aréne - Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. 

Koncert Kontrafaktu bude aj v Bratislave
Koncert Kontrafaktu bude aj v Bratislave  |  FOTO:  www.klaper.cz

Rytmus ohlásil to, na čo všetci roky čakali

Patrik Rytmus Vrbovský avizoval nový sólový album už posledné tri roky, ale stále pracovali na nových veciach s Kontrafaktom, rovnako ako aj na veľkolepom koncerte. Teraz však nastal ten pravý čas. Práve v O2 arene fanúšikom oznámil novinu, na ktorú čakali dlhé roky. Rytmus vydal sólový album naposledy v roku 2016. Jeho nový album s názvom Bengoro 2 vyjde už v októbri tohto roka. ​

Galéria

Najnovšie videá