• Šoubiz
  • Moment, ktorý chytil za srdce Rytmusa aj Ega: Najemotívnejšia chvíľa po koncerte

Moment, ktorý chytil za srdce Rytmusa aj Ega: Najemotívnejšia chvíľa po koncerte

Keď zistili, čo sa dialo pod pódiom počas koncertu, tak neskrývali emócie.

V roku 2001 vystupovali vo Vrbovom v Kruhovke a o 22 rokov nato vypredali O2 arenu v Prahe. Kontrafakt v sobotu (23. septembra) prepísal históriu československej hip-hopovej scény a my sme mapovali nielen samotný koncert, ale aj prípravy, zákulisie a príbehy ľudí, ktorí merali na koncert veľkú diaľku.

Galéria

​Naša kamera zachytila prvú reakciu Rytmusa, keď zišiel z pódia, a jeho šťastie a eufória boli nemerateľné. Na tlačovke po koncerte sme chalanom priblížili aj atmosféru z hľadiska, kde niektorí neudržali slzy.

Na Rytmusovi a Egovi bolo vidieť, ako veľmi si svojich fanúšikov vážia a vďaku ani nevedeli opísať slovami.  

Prípravy najväčšieho koncertu Kontrafaktu

Len pódium, na ktorom sme ich mohli vidieť, stálo viac ako 700-tisíc eur. O architektúru sa postaral dizajnér Martin Hruška, ktorý má na konte aj šou svetoznámych interpretov. Ten potvrdil, že väčšie pódium na česko-slovenskej pôde ešte nestaval. V O2 arene tak nechýbala ani LED obrazovka s veľkosťou osemposchodového paneláka či obrovské predmety, ktoré sa fanúšikom presúvali nad hlavou. Jedným z nich bol aj veľký mesiac a pôsobilo to naozaj efektne. 

Na šou pracovali ľudia z piatich krajín. Na tom, že koncert nabral svetové rozmery, sa rozhodne podieľali aj promotéri Tomáš Snášel, David Snášel a Jiří Pikrt z Mafia Records.

​​Počas dvojhodinovej šou odzneli tie najväčšie hity. Hudobníci a producenti Tvoj Tatko Records Patrik Rytmus Vrbovský, Ego a Anys zahrali fanúšikom spolu s prídavkami 40 skladieb - medzi nimi napríklad Moji ľudia, Temeraf, Reklama na rap, Keď sa vozíme, Zlatokopky, Dáva mi, Stokujeme vonku či Deti stratenej generácie. 

Kto si nestihol kúpiť lístok na koncert v Prahe, nemusí smútiť. Šou Kontrafaktu si môžete vychutnať už 9. 2. 2024 v Bratislave v TIPOS Aréne - Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Galéria

Galéria

Najnovšie videá